Budżet obywatelski 2014/2015 we Włochach. Z jakich przyczyn odrzucano projekty mieszkańców ?

Przedstawiamy Państwu listę odrzuconych wniosków wraz ze wskazaniem naruszenia kryteriów formalnych, jakich dopatrzyli się urzędnicy włochowskiego ratusza w złożonych przez mieszkańców wnioskach do budżetu partycypacyjnego.

Załącznikiem są także same kryteria przyjęte do tej oceny. Podczas zebrania włochowskiego Zespołu ds budżetu partycypacyjnego w dniu 6 maja 2014 r., na którym omawiano odrzucone wnioski mieszkańców, do wielu wniosków trudno było uzyskać od urzędników jasną odpowiedź ze wskazaniem konkretnego kryterium formalnego, którego wniosek nie spełnił. Dlatego poprosiliśmy o konkrety i dla przejrzystości działań samorządu – publikujemy otrzymany materiał.

Zdaniem przedstawicielki naszego Stowarzyszenia w tym Zespole, urzędnicy podejmowali decyzje w sposób wykraczający poza ocenę formalną wniosku, oceniając jego stronę merytoryczną.

Wprawdzie w wyniku głosowania członków Zespołu, kilka odrzuconych projektów zostało skierowanych do ponownego sprawdzenia przez urzędników (znacznie za mało), to nie wszystkie z nich zostały po ponownym rozpatrzeniu dopuszczone przez Zarząd Dzielnicy do głosowania mieszkańców.

Wśród nich jest wiele ciekawych propozycji, dlatego warto je ocenić „poza konkursem”, a przy okazji ocenić oceniających.

Dlatego przedstawiamy uzyskany od Koordynatora ds budżetu partycypacyjnego we Włochach (rzecznika prasowego) spis odrzuconych wniosków i powodów formalnych ich odrzucenia. Dla rozszyfrowania tych powodów dołączamy spis kryteriów, z karty oceny projektów wg których miała być ta ocena przeprowadzona. I czekamy na Państwa oceny.

Przewiń do góry