Jednak bedzie pierwszy Włochowski Skwer Miejski na ul. Naukowej

Miło nam Państwa powiadomić, że Zarząd Dzielnicy Włochy wniósł o wprowadzenie do tegorocznego budżetowego załacznika dzielnicowego  nowego zadania inwestycyjnego pn: Budowa ogólnodostępnego placu zabaw wraz z elementami sportowymi przy ul. Naukowej” z kwotą 30.000 PLN.

Na dzisiejszej (18.02.2014 r.) sesji Rada Dzielnicy Włochy pozytywnie zaopiniowała ten wniosek. Zmiany do budżetu zatwierdza Rada Warszawy, ale wierzymy, że nie będzie już żadnych przykrych niespodzianek. Tak więc na 1/3 powierzchni działek ew. 141 i 142 już w tym roku staną urządzenia sportowe. Burmistrz dotrzymał słowa danego w odpowiedzi na interpelację złożoną po Forum Mieszkańców, w której zadeklarował ustawienie urządzeń typu siłowni zewnętrznej. Dziękujemy zatem Burmistrzowi i Radnym.

To pierwsze nasze wspólne osiągnięcie w realizacji projektu Włochowskie Skwery Miejskie, jaki zapoczątkowaliśmy spotkaniami z mieszkańcami w ubiegłorocznym dniu sąsiada 25 maja. Przeprowadziliśmy wtedy ankiety dotyczące preferencji sposobu zagospodarowania gminnych działek przy Naukowej i przy Sympatycznej/ogrody Kosmosu. Wyniki preferencji Mieszkańców przekazaliśmy Zarządowi Dzielnicy w lipcu. Potem, z niewiadomych powodów, Zarząd Dzielnicy Włochy wykluczył zgłoszone przez mieszkańców działki przy Naukowej z konkursu na siłownie zewnętrzne, które realizowało Miasto. Dziś z budżetu dzielnicy zrekompensował tę stratę. Zatem drodzy Mieszkańcy, chyba warto było zaangażować się społecznie. Jeszcze długo po akcji, spływały do Stowarzyszenia wypełnione przez mieszkańców ankiety. Zrobiliśmy to wszyscy razem. Zatem wszyscy dziś mamy powód do radości. Dziękujemy.

Więcej o naszej akcji Włochowskie Skwery Miejskie: http://www.wlochy.org.pl/Dzialalnosc_Stowarzyszenia/lad_przestrzenny/Projekt_Wlochowskie_skwery_miejskie_zainaugurowany_.html  

Przewiń do góry