Facebook Youtube

Kanał Stowarzyszenia na YouTube

Z przyjemnością zawiadamiamy o nowym kanale informacyjnym Stowarzyszenia na YouTube. Opublikowaliśmy tam właśnie relację z debaty nad projektem planu zagospodarowania przestrzennego Tynkarska, której gospodarzem było nasze Stowarzyszenie.

Spotkanie odbyło się w dniu 22 maja 2012 r. w budynku Gimnazjum 112 przy ul. Solipskiej. Zgodnie z dostarczonym do domów mieszkańców zawiadomieniem, spotkanie podzielone było na dwie części. Pierwsza 30 minutowa część spotkania poświęcona była prezentacjom urbanistów z Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, którzy w oparciu o założenia planu Tynkarska przygotowali koncepcje architektoniczne dla placu przed stacją PKP Warszawa Włochy.

Pozostałe 3 filmy dotyczą części drugiej spotkania w której prezentowany był przez przedstawiciela pracowni DAWOS projekt planu Tynkarska, do którego mieszkańcy mogli zadawać pytania.

Celem Stowarzyszenia w organizacji tego spotkania było poszerzenie wiedzy i przygotowanie mieszkańców do dyskusji publicznej i do składania uwag do projektu planu tak w zakresie zapisów dotyczących bezpośrednio interesów własnych mieszkańców jak i przestrzeni publicznej okolic dworca PKP, o której rewitalizację Stowarzyszenie zabiega od wielu lat.

To było pierwsze we Włochach spotkanie informacyjne z mieszkańcami przed debatą publiczna nad planem miejscowym, co jest efektem konstruktywnej współpracy Dyrektora BAiPP p.M.Mikosa z organizacjami zajmującymi się ładem przestrzennym w Warszawie. Mamy nadzieję, że użytkownicy uznają za cenną – możliwość ponownej analizy tej debaty.

Przewiń do góry