Petycja ws. rewitalizacji placu przy dworcu

W sobotę 16 lutego ruszyliśmy z akcją zbierania podpisów pod petycją ws. rewitalizacji placu przy PKP Włochy. Chcemy, by plac koło dworca nawiązywał do historycznego dziedzictwa Miasta Ogrodu Włochy, z zielenią, ciekawą architekturą i przyjazną przestrzenią dla naszej lokalnej społeczności. Wspólnie zmieńmy ten teren w wizytówkę Włoch!

W petycji wnioskujemy o:

  • pilne wykupienie lub nieodpłatne przejęcie od spółki PKP SA gruntu wraz z placem wokół dworca Warszawa Włochy i przeznaczeniem go pod reprezentacyjny plac, który stanowiłby wizytówkę Starych i Nowych Włoch;
  • wskazanie dla obszaru wokół dworca funkcji Centrum Integracji Lokalnej w zmienianym obecnie Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Warszawy;
  • przeprowadzenie konkursu architektonicznego na zagospodarowanie tego terenu, tak by jego przyszły wygląd mogli zaproponować czołowi architekci i artyści specjalizujący się w zagospodarowaniu miejskich przestrzeni i krajobrazu.

Petycja wraz z podpisami mieszkańców zostanie przesłana do: Prezydent m.st. Warszawy, przedstawicieli PKP S.A., a także Burmistrza Włoch.  

Już pierwszy dzień zbierania przez nas podpisów pokazuje ogromne poparcie mieszkańców dla sprawy. Wspólnie możemy zmienić to miejsce. Jeśli chcielibyście nam pomóc i zebrać podpisy wśród swojej rodziny, sąsiadów lub znajomych mieszkających we Włochach, napiszcie do nas na wlochy@wlochy.org.pl.  Prześlemy Wam elektroniczną wersję wniosku i formularz. Każdy podpis się liczy!   Nasze Stowarzyszenie już w lutym 2012 r. wystąpiło do prezydent Warszawy o wykup tego terenu od PKP S.A. Żadne działania nie zostały jednak w tym kierunku podjęte. Dlatego zdecydowaliśmy się na szeroki obywatelski apel. Mamy nadzieję, że tym razem wszystkie zainteresowane strony aktywnie zaangażują się w sprawę.

Przewiń do góry