Piknik Aktywnych Mieszkańców we Włochach

Chcielibyście się zaangażować w lokalne sprawy, ale nie wiecie jak? Chętnie poznalibyście bliżej działalność włochowskich organizacji pozarządowych? Serdecznie zapraszamy w sobotę 19 września o godz. 15:00 na Piknik Aktywnych Mieszkańców w Parku Kombatantów we Włochach (koło Biblioteki – ul. ks.J.Chrościckiego 2). 

Idea Pikniku
Pomysł Pikniku narodził się wśród włochowskich organizacji pozarządowych wchodzących w skład Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego. Ideą aktywności lokalnej chcemy zarazić jak najwięcej osób. Podczas Pikniku mieszkańcy będą mogli poznać bliżej działalność lokalnych organizacji pozarządowych, inicjatywy, w które mogą się zaangażować, ale także dobre praktyki i narzędzia, za pomocą których można wpływać na różne obszary życia w naszej dzielnicy. To także doskonała okazja do integracji z naszymi sąsiadami i możliwość skorzystania z ciekawej oferty kulturalno-rekreacyjnej przygotowanej przez organizatorów.


Atrakcje Pikniku
Na gości będzie czekać wiele atrakcji przygotowanych przez organizacje pozarządowe i Urząd Dzielnicy Włochy. Mieszkańcy będą mogli skorzystać m.in. z punktów konsultacyjnych, punktów informacji o historii dzielnicy. Jednym ze stoisk będzie także kiermasz używanych ubrań. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci, m.in. zadań plastycznych, mini turnieju piłki nożnej, zabaw harcerskich. O smaczny poczęstunek zadba Co Nieco Cafe.
Będzie można zrobić sobie także pamiątkowe zdjęcie w specjalnej fotobudce.

Tańce na dechach
Prawdziwym „gwoździem programu” będą Tańce na dechach, które rozpoczną się o godz. 17:30. To już druga edycja tego wyjątkowego wydarzenia, nawiązująca do dawnej tradycji potańcówek pod chmurką w Parku Kombatantów. Na miłośników tańców (i nie tylko) będzie czekał drewniany parkiet i muzyka na żywo w wykonaniu zespołu Zawołany Skład Weselny (https://www.facebook.com/zawolanyskladweselny)

Inicjatywa Lokalna w praktyce
Organizację Pikniku wspiera w ramach narzędzia Inicjatywy Lokalnej Urząd Dzielnicy Włochy i Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy. Inicjatywa Lokalna to forma współpracy samorządu z mieszkańcami, w celu wspólnego realizowania zadań na rzecz społeczności lokalnej. Mając pomysł na konkretne działanie można złożyć wniosek do Miasta, aby wspólnie ten pomysł zrealizować. Więcej o narzędziu Inicjatywy Lokalnej można przeczytać tutaj: www.inicjatywa.um.warszawa.pl.

Na Piknik zapraszają:
Fundacja Stare Nowe Moje Włochy
Stowarzyszenie Sąsiedzkie Włochy
Stowarzyszenie Kamienice Włochy
Fundacja Willa Jasny Dom
Stowarzyszenie Sercem Malowane
Stołeczni Animatorzy Środowiskowi
Polskie Stowarzyszenie Kinezjologów
Stowarzyszenie Aktywacja
Caritas przy Parafii pw. MB Saletyńskiej
Fundacja Rumianka
Hufiec ZHP Warszawa-Ursus
Stowarzyszenie Antymobingowe im. Barbary Grabowskiej

i Urząd Dzielnicy Włochy

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA: https://www.facebook.com/events/1616422831954044/

Przewiń do góry