„Radio dla Ciebie” o inicjatywie parku na Polach Karolińskich

Materiał Radia dla Ciebie o inicjatywie parku na końcu ul. ks.Chrościckiego: „Czujemy się oszukani przez stołeczny – powiedzieli nam mieszkańcy Włoch, którzy od lat walczyli o nowy park, a teraz dowiadują się, że zamiast niego mają powstać nowe bloki. Oczekuję, że te zapowiedzi jednak się nie sprawdzą – mówi z kolei radny Marek Szolc.”

Mieszkańcy Włoch, którzy od pięciu lat walczyli o nowy park, czują się oszukani przez stołeczny ratusz. Władze Warszawy w 2020 roku obiecywały, że działka u zbiegu ulicy Chrościckiego i alei 4 czerwca 1989 roku zostanie przeznaczona na tereny zielone. Jak się jednak okazuje, na początku tego roku zastępca prezydenta Warszawy Michał Olszewski zarekomendował działkę pod budowę mieszkań. Inicjatorka zbiórki podpisów pod petycją w sprawie parku Magdalena Tomczak mówi wprost, że mieszkańcy czują się zawiedzeni postawą władz miasta. – Czujemy się oszukani. Wcześniej był przekaz, że miejscowy plan dla tej działki będzie zmieniany na tereny zielone, a rekomendacja działki do zabudowy uniemożliwi to – zauważa.

Więcej na stronie RDC: https://www.rdc.pl/aktualnosci/warszawa/wlochy-kiedy-nowy-park-petycja-chroscickiego-aleia-4-czerwca-1989-ratusz-marek-szolc_qDO4OIjaNmoCKOQcuC75

Przewiń do góry