Raport z konsultacji społecznych planu miejscowego rejonu PKP Włochy

Na stronie Urzędu Miasta pojawił się raport podsumowujący konsultacje społeczne dot. zagospodarowania rejonu stacji PKP Warszawa Włochy, które odbyły się w grudniu 2017 i styczniu 2018 roku.

Tzw. pogłębione konsultacje społeczne były odpowiedzią na wniosek mieszkańców, który złożyło Stowarzyszenie Sąsiedzkie Włochy do Prezydent m.st. Warszawy w październiku 2016 roku. Konsultacje odbyły się w okresie grudzień 2017-styczeń 2018 r.  W ich ramach mieszkańcy Włoch mogli wziąć udział w specjalnych warsztatach, a także wypełnić geoankietę online.

Główne wnioski z konsultacji społecznych dot. placu PKP Włochy

Tereny przy PKP Włochy powinny być łatwiej dostępne, plac przed stacją kolejową powinien być przestrzenią publiczną wysokiej jakości. Brakuje też bezpieczniejszych i bardziej funkcjonalnych rozwiązań komunikacyjnych, a także zieleni wysokiej jakości. W tych kwestiach zgadzała się większość uczestników i uczestniczek konsultacji. Jednak potrzeby były różnorodne. Ze szczegółami raportu można się zapoznać TUTAJ

Wnioski z konsultacji posłużą teraz projektantom planu miejscowego do zaproponowania rozwiązań dla terenu wokół stacji PKP Włochy. Z niecierpliwością czekamy na wypracowanie spójnej wizji zagospodarowania tej zaniedbanej i chaotycznej przestrzeni!

Przewiń do góry