Sąsiedzka akcja sadzenia kwiatów na ul. Naukowej

W słoneczne sobotnie przedpołudnie 25 kwietnia blisko 40 mieszkańców Włoch wzięło udział w naszej sąsiedzkiej akcji sadzenia kwiatów na ul. Naukowej. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia. 

Wspólna akcja była kontynuacją naszego projektu „Włochowskie Skwery Miejskie” zainicjowanego w 2013 roku. W jego ramach chcemy bezpośredno anagażować mieszkańców w planowanie przestrzeni na terenie naszej dzielnicy. Celem projektu jest tworzenie zielonych, przyjaznych, rekreacyjnych miejsc, z których będzie mogła korzystać nasza lokalna społeczność. Taki właśnie chcemy, żeby był skwer na ulicy Naukowej.

W zeszłym roku na wniosek naszego Stowarzyszenia Urząd Dzielnicy ustawił w tym miejscu siłownię plenerową. W tym roku zostaną zamontowane drabinki do ćwiczeń dla dzieci. Złożyliśmy także wniosek do przyszłorocznego budżetu partycypacyjnego na montaż kolejnych urządzeń  i ustawienie stołu do ping-ponga.
skwer_1_480.jpg

Oprócz urządzeń rekreacyjnych, chcemy by w tym miejscu zagościła również estetyczna zieleń. Wspólna akcja sadzenia kwiatów była więc naszą sąsiedzką „cegiełką” do realizacji tego celu. Urząd Dzielnicy pomógł nam wcześniej przygotować podłoże pod sadzenie, a licznie zgromadzeni dorośli i dzieci sadzili zapewnione przez nasze Stowarzyszenie kwiatki. Mamy nadzieję, że już wkrótce będą cieszyć oko mieszkańców.

skwer_4_480.jpg

Cała akcja została zrealizowana w ramach programu Obywatele dla Demokracji finansowanego z Funduszy EOG.

Włącz się do akcji!
Jeśli widzisz w swojej okolicy przestrzeń z potencjałem na utworzenie skweru i chcesz się zaangażować w jego zagospodarowanie, daj nam znać na wlochy@wlochy.org.pl. Razem możemy tworzyć „Włochowskie Skwery Miejskie” w naszej okolicy!

skwer_5_480.jpg

Przewiń do góry