Skwery i zielone przestrzenie dla mieszkańców Włoch i przyszłych pokoleń

Kto z nas nie marzy o tym by mieszkać w przyjaznej, zielonej okolicy, by nasze Miasto Ogród Włochy oferowało nam piękne, zadbane zielone przestrzenie – parki ze starodrzewem i placami zabaw dla dzieci oraz niewielkie zaciszne skwery z ławeczkami, na których można przysiąść z książką, czy codzienną gazetą?

Mieszkańcy Włoch, członkowie Stowarzyszenia Sąsiedzkie Włochy, uważamy, że wybrane z pozostałych jeszcze działek miejskich warto przeznaczyć na cele publiczne – na kameralne skwery.   Miejsca takie, z ławkami i zadbaną zielenią mogłyby stanowić swoistą rezerwę przestrzeni dla przyszłych pokoleń, dziś przygotowane niewielkim kosztem na użytek ogółu w przyszłości mogłyby spełnić rolę, jaką zechcą im nadać nasze dzieci i wnuki oraz wszyscy ci, którzy Miasto Ogród Włochy wybiorą jako swoje przyszłe miejsce zamieszkania.

W naszej dzielnicy stale przybywa nowych mieszkańców, często młodych rodziców i ich dzieci. Obecnie na terenie Starych i Nowych Włoch funkcjonują 3 place zabaw. W miejskim rankingu warszawskich placów zabaw z 2011 r, z którym możemy się zapoznać na stronie www.dobraulica.pl, zajęły one kolejno miejsca: integracyjny plac zbaw w parku Kombatantów 209 miejsce, plac zabaw w Parku Kombatantów przy ul. Obrońców Pokoju 236 miejsce, plac zabaw w parku Stawy Cietrzewia 401 miejsce.

Dlatego złożyliśmy do Burmistrza Dzielnicy Włochy propozycję wspólnego przygotowania i realizacji razem w mieszkańcami programu „Włochowskie skwery miejskie”, w ramach którego jeszcze w tym roku mogłyby powstać 2 skwery łącznym kosztem max. 100 tys.

Poza małymi kameralnymi skwerami postulujemy, aby miejska działka u zbiegu Plastycznej i Sympatycznej (po ogródkach działkowych) przeznaczona została na wielofunkcyjny park z elementami rekreacyjno-sportowymi.

Przewiń do góry