Startujemy do Rady Warszawy!

To już oficjalnie: wspólnie z innymi lokalnymi stowarzyszeniami po raz pierwszy startujemy do Rady Warszawy! Nasza radna Klaudia Jastrzębska będzie jedynką na liście w okręgu Bemowo-Ursus-Włochy na liście koalicji MJN-Ruchy Miejskie.

Dlaczego Rada Warszawy? Bo to tutaj ważą się losy np. planów miejscowych, komunikacji miejskiej, pieniędzy na budowę żłobków czy dotacji na renowację zabytków. Mamy niestety poczucie, że potrzeby Włoch są w Radzie BARDZO SŁABO słyszalne, a nasze interesy nie są dostatecznie reprezentowane. Chcemy to zmienić!

Wiemy, że zadanie jest trudne, ale bardzo liczymy na Waszą pomoc – gdybyście chcieli nas wesprzeć, bardzo prosimy o sygnał (przez FB lub na wlochy@wlochy.org.pl). Każde wsparcie w tej kampanii będzie dla nas bardzo cenne!

NIE dla #lexdeweloper

Dziś zainaugurowaliśmy kampanię i ogłosiliśmy pierwszy postulat. Chcemy powstrzymać szkodliwe skutki ustawy #lexdeweloper. Jak to zrobimy?

  1. chcemy objąć strefą parku kulturowego m.in. historyczne Miasto Ogród Włochy, by chronić nasze dziedzictwo i architekturę
  2. nasi radni NIE będą głosować w Radzie Miasta za żadnymi inwestycjami, które będą SPRZECZNE z istniejącymi planami miejscowymi
  3. stworzymy system wczesnego ostrzegania mieszkańców: m.in. portal o planowanych inwestycjach
  4. przyspieszymy prace nad nowym studium dla Warszawy

Nasze kolejne zobowiązania będziemy przedstawiać już wkrótce. Zachęcamy do śledzenia profilu naszej radnej Klaudii Jastrzębskiej na Facebooku. 

Przewiń do góry