Włochowski Skwer Miejski na Naukowej

Według informacji z 3 lipca 2014 r., pozyskanej przez naszą radną Jolantę Piecuch od burmistrza Michała Wąsowicza , urządzenia siłowni zewnętrznej na działki 141 i 142 przy ul. Naukowej zostały już zamówione.

Zgodnie z prowadzonymi rozmowami zarządu naszego Stowarzyszenia z burmistrzem Michałem Wąsowiczem spodziewamy się tam także zainstalowania zewnętrznego stołu do ping-ponga. W następnym etapie, zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców, będzie tam urządzony teren zabaw dla dzieci.

Moze potwierdzi się mozliwość wpływu mieszkańców na kształtowanie otaczającej ich okolicy. Przypomnijmy, że podczas zeszłorocznego Dnia Sąsiada to mieszkańcy w ankietach przygotowanych przez nasze Stowarzyszenie określili swoje preferencje dla sposobu zagospodarowania tego terenu, które następnie przekazaliśmy Burmistrzowi Dzielnicy Włochy. Zobacz także. To dobra wiadomość tym bardziej, że plac, który uratowaliśmy przed zabudową w 2007 roku, stoi wciąż pusty bo Dzielnica nie miała środków na realizację zleconego w 2009 r. projektu zagospodarowania, który wyceniał urządzenie tam placu zabaw dla dzieci na kwotę ponad 800 tys. złotych .

Przewiń do góry