Zapraszamy na wystawę „Dawne Miasto Ogród Włochy na fotografii”

Mamy wielką przyjemność zaprosić na wystawę plenerową „Dawne Miasto Ogród Włochy na fotografii- galeria uliczna”, której nasze Stowarzyszenie jest organizatorem. Oficjalne otwarcie wystawy odbędzie się 24 czerwca 2021 (czwartek) o godz. 18:30 na ul. ks. J. Chrościckiego na wysokości kościoła św. Teresy.

Po otwarciu wystawy udamy się na wycieczkę z przewodnikiem p. Robertem Jakubikiem, w trakcie której przeniesiemy się w czasie do okresu międzywojnia i początków Miasta Ogrodu Włochy.

Dzięki zdjęciom i dokumentom z archiwów domowych mieszkańców Włoch, a także materiałom, które ukazywały się w prasie włochowskiej lat 20. i 30. XX wieku, będziemy mogli zobaczyć Włochy w ich pierwotnym kształcie i spotkać włochowian – ludzi pełnych nadziei i pasji – oraz imponujące rezultaty ich działania.
Spacer śladami dawnych Włoch przeniesie nas w czas od połowy lat 20. XX wieku aż do roku 1939, w którym Włochy uzyskały prawa miejskie; w niektórych przypadkach – w czasy nieco późniejsze.
Przygotowując wystawę, zwróciliśmy szczególną uwagę na tworzące się w przedwojennych Włochach więzi społeczne i umiejętność sąsiedzkiego bycia razem: wspólnej zabawy i udzielanego sobie nawzajem wsparcia; na wartość współodpowiedzialności za małą ojczyznę.

Wystawa będzie składać się z 28 plansz umieszczonych na ogrodzeniach posesji na:
ul. ks. J. Chrościckiego (pomiędzy nr 1-35)
ul. Popularnej (nr 4/6, pomiędzy nr 21-43 i nr 46)

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1082063275652437

Partnerami wystawy są Multimedialne Archiwum Miasta Ogrodu Włochy oraz Biblioteka Publiczna Dzielnicy Włochy.
Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu Urzędu Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy.

Serdecznie zapraszamy!

Plakat informujący o wystawie Dawne Miasto Ogród Włochy na fotografii

Przewiń do góry