Facebook Youtube

Bezpłatne czipowanie zwierząt we Włochach

Do 15 grudnia właściciele psów i kotów mogą skorzystać z możliwości bezpłatnego zaczipowania zwierzęcia. Zabieg może być przeprowadzony w jednej z ponad 90 warszawskich lecznic weterynaryjnych – bez względu na dzielnicę, w której się mieszka. Dlaczego czipowanie jest takie ważne? W przypadku, gdy wasz pupil się zagubi, osoba, która go odnajdzie będzie mogła odczytać wasze dane, które zapisane są właśnie w czipie. To najlepszy sposób, żeby zapewnić bezpieczny powrót do domu waszego zwierzaka.

Co ważne zabieg jest całkowicie bezbolesny i trwa chwilę. We Włochach bezpłatne czipowanie prowadzą: gabinet weterynaryjny „Atena” na ul. Radarowej 16, przychodnia na ul. Wilczyckiej 14, przychodnia Boss w al. Krakowskiej 274 oraz lecznica na ul. Popularnej 29.

Warunki z bezpłatnego oznakowania psa/kota:

  • style=”line-height: 15px;”>wypełnienie w dwóch egzemplarzach przez właściciela/organizację pozarządową/inny podmiot wniosku o wykonanie elektronicznego oznakowania psa/kota. Formularze dostępne są w zakładach leczniczych,
  • style=”line-height: 15px;”>okazanie dowodu tożsamości właściciela,
  • style=”line-height: 15px;”>okazanie książeczki zdrowia psa/kota, rodowodu lub innego dokumentu potwierdzającego prawa do zwierzęcia,
  • style=”line-height: 15px;”>ukończone przez zwierzę 12 tygodni życia
  • style=”line-height: 15px;”>Dodatkowo w przypadku psów – okazanie aktualnego świadectwa szczepienia przeciwko wściekliźnie.

Po zaczipowaniu właściciel otrzymuje podpisany przez lekarza jeden egzemplarz wniosku, a dane dotyczące zwierzęcia i jego właściciela są wprowadzane do Międzynarodowej Bazy Danych SAFE-ANIMAL www.safe-animal.eu w terminie do 14 dni od dnia wszczepienia mikroprocesora.

Akcja prowadzona jest przez Biuro Ochrony Środowiska Urzędu m.st. Warszawy do 15 grudnia 2015 r. lub do wyczerpania środków finansowych, w ramach realizacji Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie m.st. Warszawy w 2015 roku (Uchwała nr IV/61/2015 Rady m.st. Warszawy z dnia 15 stycznia 2015 r.).

Pełna lista lecznic oferujących w Warszawie bezpłatne czipowanie dostępna jest TUTAJ 

Źródło: um.warszawa.pl

Przewiń do góry