Budżet obywatelski 2014/2015 we Włochach: wyniki głosowania

Znamy już wyniki głosowania na projekty w ramach warszawskiego budżetu partycypacyjnego. Frekwencja we Włochach wyniosła aż 11,29%. To czwarty wynik wśród warszawskich dzielnic. Zgłoszony przez nasze Stowarzyszenie projekt ukwiecenia placu przy PKP Włochy zdobył najwięcej głosów wśród propozycji dla Starych Włoch! Zobacz pełną listę zwycięskich projektów.
Głosowanie w dzielnicach W całej Warszawie przez internet zagłosowało 120 tys. osób, a za pomocą papierowych formularzy 46 tys. osób. W sumie oddano 637 231 głosów. Według statystyk 58% głosujących to kobiety, 42% to mężczyźni. Największą frekwencję odnotowano w grupie w wieku 25-34 lata.  Na włochowskie projekty zagłosowało łącznie 4409 osób, co przełożyło się na 11,29% frekwencji. To doskonały wynik! Wyprzedziły nas tylko trzy dzielnice: Ursynów (15,51%), Mokotów (12,92%) i Wawer (12,10%).    Jakie projekty zostaną zrealizowane we Włochach w 2015 roku?   Stare Włochy

 • Ukwiecenie okolic dworca PKP Warszawa Włochy – projekt zgłoszony przez nasze Stowarzyszenie
 • Siłownia zewnętrzna (północna strona osiedla Chrobry)
 • Dystrybutory zestawów jednorazowych na psie odchody na ul. Naukowej i Stawach Cietrzewia
 • Domki dla skrzydlatych pasiastych przyjaciół: budki dla owadów na ul. Pana Tadeusza, Zbocze, Cietrzewia, Chylońskiej, Dojazdowej
 • Bezpłatne zajęcia sportowe dla Mieszkańców

Nowe Włochy

 • Atrakcyjniejsze boiska-mniej dzieci w bramach: doposażenie boisk przy ZS nr 17 ul. Promienista 12A oraz SP nr 66 ul. Przepiórki 16/18
 • Droga dla rowerów wzdłuż Chrościckiego – Etap I dokumentacja projektowa
 • Świetlica – szkolny azyl: stworzenie interaktywnej świetlicy wyposażonej w kąciki tematyczne oraz kącik relaksacyjny oraz nowoczesne urządzenia multimedialne dla dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 66 im. Ks. J. Chrościckiego przy ul. Przepiórki 16
 • Mobilny Nauczyciel-mobilny uczeń-moblina szkoła – pracownia komputerowa: wyposażenie Szkoły Podstawowej nr 66 im. Ks. J. Chrościckiego przy ul. Przepiórki 16 w Mobilną Pracownię Komputerową, wyposażoną w przenośną szafkę, 20 netbooków oraz notebook dla nauczyciela
 • Zakup nowości do wypożyczalni nr 30 przy ul. Chrościckiego 2
 • Lustro drogowe ul. Łuczek/Chrościckiego
 • Domki dla skrzydlatych pasiastych przyjaciół: budki dla owadów na włochowskich ulicach: Wszemirowska, Dymna, Chroscickiego, Łuki Wielkie, Obrońców Pokoju, Sympatyczna, Świerszcza
 • Nasze kreatywne dzieci: dofinansowanie zajęć plastycznych dla dzieci w Bibliotece na ul. Chrościckiego

Niskie Okęcie

 • Powiększenie świetlicy szkolnej w SP 87 przy ul. Malowniczej
 • Zakup specjalistycznego sprzętu do diagnozy i terapii Wrankego w SP 87 przy ul. Malowniczej
 • Murale na elewacji SP 87
 • Przejście dla pieszych przy bramie głównej do Distribution Park Okęcie
 • Domki dla skrzydlatych pasiastych przyjaciół: budka dla owadów na ul. Leonidasa

Wysokie Okęcie

 • Remont chodnika – od 1 Sierpnia do Parku Kotańskiego
 • Odtwarzacz cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących w bibliotece na ul. 1 sierpnia
 • Aktywne soboty! Udostępnienie Sali gimnastycznej SP 227 Mieszkańcom
 • Teatrzyki w bibliotece: sfinansowanie 4 spektakli dla dzieci w bibliotece przy ul. Żwirki i Wigury
 • Zakup prasy ekonomiczno-prawnej do biblioteki przy ul. Żwirki i Wigury
Przewiń do góry