Budżet obywatelski 2016: spotkanie z mieszkańcami Włoch

Po raz drugi warszawiacy będą współdecydować o tym, na co zostaną wydane pieniądze z kasy miasta. Zanim rozpocznie się etap składania projektów we wszystkich dzielnicach Warszawy odbędą się spotkania z mieszkańcami. Zapraszamy mieszkańców Włoch do udziału w spotkaniu, które odbędzie się w dniu  15 stycznia o godz. 17.00 w Urzędzie Dzielnicy Włochy, al. Krakowska 257, sala nr 205, II piętro.

Zanim złożysz projekt do budżetu partycypacyjnego we Włochach…

Chcesz dowiedzieć się więcej o budżecie partycypacyjnym?
Chcesz porozmawiać o tym, jakie projekty powinny być zgłaszane w ramach budżetu?
Interesujesz się tym, co będzie działo się w dzielnicy Włochy w najbliższm czasie?
Przyjdź na spotkanie nt. „Budżet partycypacyjny i kierunki rozwoju dzielnicy Włochy”. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców.

W trakcie spotkania przekazane zostaną niezbędne informacje o budżecie partycypacyjnym – będzie można dowiedzieć się m.in. jakie są zasady składania wniosków w Dzielnicy Włochy, oraz gdzie, jak i kiedy mieszkańcy będą mogli składać swoje projekty.

Przedstawione zostaną również informacje o najważniejszych inwestycjach i przedsięwzięciach planowanych do realizacji przez Dzielnicę Włochy w 2015 i 2016 roku.

Omówione będą także inne niż budżet partycypacyjny możliwości realizacji pomysłów mieszkańców finansowanych ze środków publicznych, w tym m.in. inicjatywa lokalna.

Wszystko to wydarzy się 15 stycznia 2015 r. w sali konferencyjnej (205) na II piętrze Urzędu Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy przy al. Krakowskiej 257. Początek spotkania o godz. 17.00.

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców.Druga edycja budżetu w Warszawie

W drugiej edycji stołecznego budżetu partycypacyjnego środków do dyspozycji mieszkańców będzie więcej. Tym razem każda z dzielnic wyznaczyła od 1 do 2% ze swojego budżetu. Ułatwieniem dla mieszkańców będzie możliwość zgłaszania projektów poprzez formularz internetowy. To rozwiązanie pozwoli na szybki i pełny dostęp do opisów projektów, a także na łatwiejszy kontakt pomiędzy autorami projektów i mieszkańcami. Ponadto, wprowadzona zostanie zmiana sposobu głosowania – z wyboru konkretnej liczby projektów na wybór projektów do wyczerpania określonej kwoty na dany obszar.

Pierwszy etap budżetu – składanie projektów – rozpocznie się 17 stycznia i potrwa do 17 lutego. W marcu będziemy rozmawiać o złożonych projektach na specjalnych spotkaniach dla mieszkańców oraz na forum internetowym.

Więcej informacji o procesie budżetu partycypacyjnego oraz informacje o terminach spotkań: www.twojbudzet.um.warszawa.pl

źródło: www.ud-wlochy.waw.pl 

Przewiń do góry