Budżet obywatelski 2019/2020 we Włochach: 80 zgłoszonych projektów

Termin składania projektów do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego upłynął 10 czerwca. Mieszkańcy Włoch zgłosili łącznie 80 propozycji.

Wśród pomysłów mieszkańców znalazły się np. stworzenie parku wokół Forty VI Włochy, tężnie solankowe w Ogrodach Kosmosu, koło przychodni na Cegielnianej i w Parku Kotańskiego, nowe zielony skwery i nowe nasadzenia drzew, mural miasta-ogrodu Włochy na ul. Chrobrego, skaner do zdjęć dla Multimedialnego Archiwum Miasta Ogrodu Włochy, ławeczka pisarza Marka Nowakowskiego w Parku Kombatantów, rozwiązania zmierzające do zwiększenia bezpieczeństwa na włochowskich ulicach (m.in. budowa separatorów na ul. Techników), audyt w Wydziale Architektury i Budownictwa Urzędu Dzielnicy Włochy, lodowisko w Ogrodach Kosmosu, rozbudowa placów zabaw i budowa nowych, budowa i remonty chodników, wydarzenia kulturalne (m.in. Letnie kino nad Stawami).
Wszystkie projekty można przejrzeć tutaj.

Obecnie trwa weryfikacja zgłoszonych projektów. Etap oceny projektów potrwa do 8 sierpnia. Głosowanie mieszkańców zaplanowano na wrzesień 2019 r.

Przewiń do góry