Chcesz działać lokalnie? Skorzystaj ze wsparcia Stołecznego Społecznego we Włochach

Myślicie o tym, żeby działać lokalnie, ale nie wiecie jak zacząć? Poszukujecie innych aktywnych osób w sąsiedztwie, by połączyć siły? Macie jakiś kiełkujący pomysł, ale szukacie narzędzi by wcielić go w życie? Pomoże Wam animator Stołeczny Społeczny w naszej dzielnicy!

Warszawa byłaby innym miastem, gdyby nie jej mieszkańcy. To Ty możesz mieć wpływ na miejsce w którym mieszkasz, pracujesz, działasz, odpoczywasz na co dzień. To Ty możesz współdecydować, jak wygląda Twoje sąsiedztwo i co dzieje się blisko Ciebie.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” we współpracy z Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy z myślą o mieszkańcach i rozwoju lokalnych społeczności stworzyło sieć Stołecznych Społecznych – animatorów, którzy w poszczególnych dzielnicach Warszawy wspierają mieszkańców w realizacji ich lokalnych działań.

Jak animator może Ci pomóc?
Stołeczni Społeczni realizują działania społeczno-kulturalne, wspierają oddolne inicjatywy mieszkańców, łączą lokalne instytucje, organizacje, grupy mieszkańców. Ich wsparcie dla mieszkańców jest bezpłatne.
Animator Stołeczny Społeczny opowie Ci o narzędziach miejskich, które możesz wykorzystać w swoich działaniach. Może też pomóc rozwinąć Twój pomysł i podpowiedzieć gdzie szukać wsparcia i źródeł miejskiego finansowania. Jeśli szukasz innych aktywnych ludzi w sąsiedztwie by połączyć siły, animator może pomóc Ci namierzyć miejsca i ludzi otwartych na realizację oddolnych projektów. Może być też Twoim łącznikiem z urzędem dzielnicy oraz innymi organizacjami i instytucjami.

– Warszawa to duże, europejskie miasto, ale też „suma” dzielnic, sąsiedztw, miejsc – tego co lokalne, bliskie ludziom. W mieście rodzi się coraz więcej inicjatyw sąsiedzkich, ludzie organizują się i angażują lokalnie. Coraz więcej mieszkańców chce mieć wpływ na to, co dla nich ważne. Dlatego chcemy wyposażyć warszawiaków w wiedzę oraz konkretne narzędzia, żeby mogli działać skuteczniej – mówi Aleksandra Żórawska Kierowniczka Zespołu Inicjatyw Społecznych Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy.
Animatorem Stołecznym Społecznym we Włochach jest Magdalena Kęska. Osoby zainteresowane wsparciem zachęcamy do kontaktu mailowego: m.keska@warszawalokalnie.waw.pl.

O Projekcie „Warszawa Lokalnie”
Działanie „Stołeczni Społeczni – Sieć Animatorów Warszawskich” jest realizowane w ramach projektu „Warszawa Lokalnie”, który jest współfinansowany ze środków m.st. Warszawy.
Pomysł na działania wspierające aktywnych warszawiaków powstał w Centrum Komunikacji Społecznej m.st. Warszawy i jest realizowany przy współpracy Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych (lider projektu), Fundacji Civis Polonus, Stowarzyszenia Centrum Aktywności Lokalnej CAL oraz Stowarzyszenia BORIS i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”. Więcej informacji można znaleźć na: www.warszawalokalnie.waw.pl.

Przewiń do góry