Co nowego powstanie we Włochach w 2017 roku?

Park linowy w Parku Kombatantów, naturalne place zabaw w Parku Cietrzewia i na ul. Naukowej, budki dla ptaków w Al.Jerozolimskich – to tylko niektóre projekty, które zostaną zrealizowane we Włochach w przyszłym roku. To efekt głosowania w ramach kolejnej edycji budżetu obywatelskiego w naszej dzielnicy.

W lipcu rozstrzygnięto kolejną edycję głosowania w ramach budżetu obywatelskiego. Przedstawiamy wykaz zwycięskich projektów.

Nowe Włochy
W Nowych Włochach mieszkańcy wybrali utworzenie mini-parku linowego w Parku Kombatantów, doposażenie placu zabaw przy pl. Wolności, budowę zielonego skweru przy pętli Nowe Włochy, modernizację biblioteki w SP nr 66, doświetlenie przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ul. ks. J. Chrościckiego i ul. Rybnickiej, a także zakup „książek mówionych” i nowości czytelniczych oraz dofinansowanie zajęć plastycznych we włochowskiej bibliotece publicznej.

Stare Włochy
W Starych Włochach w przyszłym roku powstaną m.in. dwa naturalne place zabaw przy Stawach Cietrzewia i na ul. Naukowej,  a także pojawi się oświetlenie przejść dla pieszych na ul. Popularnej (u zbiegu z ul. Krańcową i z ul. Wilczycką). Uzupełniona zostanie sieć rowerowa w Al. Jerozolimskich, ul. Daimlera i ul. Jutrzenki, na Stawach Cietrzewia pojawią się tablice z informacją jak prawidłowo dokarmiać ptaki, a kasztanowce na ul. Śląskiej zostaną poddane specjalnej ochronie przed szkodnikami. Powstaną także tablice upamiętniające znanych włochowian w miejscu ich zamieszkania, a w Al. Jerozolimskich pojawią się budki dla ptaków. Ponadto wśród zwycięskich projektów znalazło się udostępnienie mieszkańcom do wspólnego grania szachów i warcabów (będą dostępne w Szkole Podstawowej nr 94), a w gimnazjum na Solipskiej zostaną przeprowadzone specjalne warsztaty z tzw. oceniania kształtujacego.

Niskie i Wysokie Okęcie
Na Okęciu powstanie m.in. boisko i siłownia plenerowa na ul. Na Skraju, sensoryczna ścieżka zdrowia przy szkole na ul. Malowniczej, siłownia plenerowa i chodnik na ul. 1 Sierpnia, a także domki dla kotów wolno żyjących. Ponadto na ul. Astronautów pojawi się nowe miejsce do zabawy i ćwiczeń z mini-siłownią, stołem ping-pongowym i drążkami gimnastycznymi. W celu usprawnienia ruchu i ogólnej poprawy bezpieczeństwa kierowców i pieszych zmieni się organizacji ruchu drogowego na ulicy Zarankiewicza z dwukierunkowego na jednokierunkowy (w kierunku od ul. 17-go Stycznia do ul. Hynka), a na ulicy Radarowej pojawią się dodatkowe miejsca parkingowe.
Do Wypożyczalni nr 28 i nr 71 zostaną zakupione nowe książki i audiobooki, a Zespół Szkół im. Bohaterów Narwiku zyska przyczepę do przewożenia symulatorów lotu – szybowcowego i samolotowego na imprezy promocyjne organizowane przez szkoły, przedszkola czy instytucje samorządowe. Z kolei Szkoła Podstawowa nr 88 zostanie wyposażona w nowoczesny sprzęt komputerowy, który w godzinach popołudniowych będzie udostępniany także okolicznym mieszkańcom. Podobnie jak w Starych Włochach również w szkole podstawowej na ul. Astronautów mieszkańcom zostaną udostępnione szachy i warcaby. Przy Osiedlu Jadwisin pojawi się tablica edukacyjna dotycząca dębu piramidalnego i przedwojennego gospodarstwa Hoserów. W ramach budżetu obywatelskiego zostanie zorganizowany sąsiedzki piknik pod hasłem „Z Włoch dookoła świata” (na terenie szkoły na ul. Astronautów), a także cykl warsztatów artystycznych „Stwórz własną biżuterię i nie tylko!”.

Więcej informacji o wynikach: https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/2017/votingResult/selectRegion?mainRegionId=27

Przewiń do góry