Kto przebuduje ul. Kleszczową?

Otwarte zostały oferty w przetargu na przebudowę ul. Kleszczowej. Najniższą cenę zaoferowała firma SKANSKA SA – ok. 7,6 mln zł. Rozstrzygnięcie przetargu nastąpi po sprawdzeniu otrzymanych ofert. W sumie wpłynęło ich pięć.

Inwestycja potrwa 13 miesięcy od momentu podpisania umowy z wybranym wykonawcą.
Obecnie ul. Kleszczowa ma jedną jezdnię, na której wytyczone są dwa pasy ruchu. Z uwagi na spękania i nierówności nawierzchni, zły stan podbudowy oraz brak odwodnienia, ulica wymaga gruntownej przebudowy.

Projekt przewiduje, że ul. Kleszczowa nadal będzie miała jedną jezdnię, której szerokość wyniesie 7 m. Skrzyżowania z ul. Krańcową  oraz Ryżową/ Chrobrego zaprojektowano jako ronda o średnicy ok. 30 m. Na skrzyżowaniu Kleszczowej z ulicami Dojazdową i Płomyka pojawi się wydzielony pas do skrętu w lewo, umożliwiający dojazd do stacji paliw. Ponadto wykonane zostanie odwodnienie, wymienione oświetlenie drogowe oraz przebudowana infrastruktura teletechniczna kolidującą z nową drogą.

Wzdłuż ulicy Kleszczowej zaprojektowano obustronny chodnik o szerokości od 2 m do 2,5 m, a po północnej stronie ulicy przylegającą do chodnika drogę dla rowerów.   Przystanki komunikacji miejskiej zostaną przeniesione do zatok. Zwiększy to przepustowość drogi w porównaniu z dotychczasowym rozwiązaniem, czyli przystankami autobusowymi zlokalizowanymi na jezdni.

Źródło: http://zmid.waw.pl/index.php?id=24&tx_ttnews%5Btt_news%5D=1040&cHash=dfc41b64e7ebb91c28d3bb789ed89bf4  

Przewiń do góry