Naturalne place zabaw we Włochach

W październiku udało się zgodnie z harmonogramem zrealizować zwycięski projekt z budżetu partycypacyjnego 2017 w postaci budowy dwóch naturalnych placów zabaw – w parku Cietrzewia oraz przy ulicy Naukowej.

Projekt w głosowaniu otrzymał 424 głosy i kosztował 57 863 zł. W obu lokalizacjach ukształtowano niewielkie wzniesienia służące do zabawy. Dodatkowo w Parku Cietrzewia zamontowano od jednej strony bale z drewna tworzące równoważnie, natomiast przy ulicy Naukowej umieszczono bardzo krótką linę z siedziskiem tzw. tyrolkę. Liczę, że będą to atrakcyjne nowe miejsca dla wszystkich mieszkańców dzielnicy. Rozmiary placów są niewielkie, tak samo jak górki, jednak liczę jeszcze na inwencję dzieci, które same wykorzystają pobliskie drzewa i krzewy do kolejnych zabaw.

Skwer na ul. Naukowej przed budową plac zabaw. Widok na trawę, krzewy i drzewa.

Skwer na ul. Naukowej przed budową placu zabaw (fot. P.Gan)

Dzieci będą mogły mieć większy kontakt z naturą. Mam nadzieję, że poczują się zachęcone do spędzania czasu także poza już istniejącymi placami zabaw, co będzie pobudzać ich kreatywność.

Zachęcam rodziców do włączenia się w dalsze tworzenie tych naturalnych placów zabaw, dzięki temu skorzystają na tym wszyscy – teraz i w przyszłości.

Zachęcam też do wysłuchania audycji o naturalnych placach zabaw w stacji Polskie Radio Dzieciom. 

Przemysław Gan

Przewiń do góry