Facebook Youtube

O bezpieczeństwie we Włochach

1 lipca w szkole przy ul. Promienistej 12a odbyło się spotkanie z udziałem przedstawicieli policji, burmistrza, radnych oraz mieszkańców Włoch. Podczas spotkania rozmawiano o tym jak można zapobiegać i ograniczać włamania w okresie wakacyjnym. 

Wyjeżdżając na wakacje pamiętajmy o porządnym zabezpieczeniu domu (dobre zamki, lampy w ogrodzie). Prośmy, aby zaufani sąsiedzi mieli oko na nasz dom lub mieszkanie i pojawiali się w nim od czasu do czasu. Pod żadnym pozorem nie chwalmy się publicznie, że wyjeżdżamy na wakacje.
Hasłem przewodnim spotkania było REAGUJ, POWIADOM, NIE TOLERUJ. Każde nietypowe okoliczności (podejrzane osoby, krążące samochody o nietypowej rejestracji) powinny być zgłaszane policji. Nie bójmy się pytać nieznajomych, podejrzanych osób czy może potrzebują pomocy, czy może kogoś szukają- wtedy możemy zapamiętać rysopis osoby lub ją wystraszyć. Od tego, czy będziemy zgłaszać takie zdarzenia, jak również wszelkie próby włamań czy drobnych kradzieży, zależy ewentualne zwiększenie liczby patroli w naszej okolicy. Jeżeli będziemy siedzieć bezczynnie policja, nie będzie miała podstaw do reagowania.

Przewiń do góry