Oczyszczacze powietrza we wszystkich przedszkolach w Warszawie

Oczyszczacze powietrza pojawią się we wszystkich miejskich przedszkolach. Miasto przeznaczy na ich zakup prawie 4 mln zł.

Wcześniej ratusz informował, że oczyszczacze pojawią się tylko w 117 wytypowanych przez miasto przedszkolach, wśród których zabrakło m.in. włochowskich przedszkoli na ul. Rybnickiej, Potrzebnej, Ciszewskiej czy Lechickiej.

– Po wprowadzeniu oczyszczaczy do żłobków kilka lat temu i do wybranych przedszkoli w tym roku otrzymaliśmy szereg zapytań, czy naszym programem mogą zostać objęte kolejne placówki. Dlatego też po analizie naszych tegorocznych możliwości finansowych podjęłam decyzję: wyposażymy wszystkie 350 warszawskich przedszkoli w oczyszczacze powietrza – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

Oczyszczacze zostaną zamontowane we wszystkich salach, gdzie prowadzone są stałe zajęcia z dziećmi. Służą do unieszkodliwiania pyłów i szkodliwych substancji, ale także kurzu, alergenów, bakterii. Specyfikacja techniczna oczyszczaczy powinna przewidywać filtrację powietrza w pomieszczeniach, gdzie przebywa 25 osób. Przekazane środki posłużą warszawskim dzielnicom także do zakupu filtrów i akcesoriów niezbędnych w eksploatacji urządzeń.

źródło: um.warszawa.pl

Przewiń do góry