Przegląd stanu drzew na ul. Popularnej

We wtorek 13 listopada przedstawiciele naszego Stowarzyszenia uczestniczyli w przeglądzie drzew na ul. Popularnej zorganizowanym przez Zarządu Zieleni.

Celem przeglądu była ocena stanu drzew rosnących wzdłuż ul. Popularnej i ewentualne wytypowanie przez Zarząd Zieleni tych, których kondycja stanowi potencjalne zagrożenie dla mieszkańców i kierowców.

Po sytuacji, która miała miejsce z wycinką na ul. Potrzebnej, w przeglądzie na nasze zaproszenie wziął udział także ekspert ds.zieleni zabytkowej, arborysta, p. Jarema Rabiński, który pro bono pomagał nam w rozmowach z Zarządem Zieleni na temat stanu poszczególnych drzew, za co bardzo dziękujemy.

Efekt oględzin na ul. Popularnej jest taki, że wnioskiem o wydanie decyzji o wycince zostanie objętych na pewno osiem jesionów i rzeczywiście są to drzewa zagrzybione/częściowo spróchniałe, które według Zarządu Zieleni mogą stanowić zagrożenie. Ponadto 2-3 sztuki wymagają dodatkowych oględzin, więc nie wiemy jaki będzie ostateczny wynik. Dodatkowo do wycinki mają trafić trzy suche drzewa z rejonu Castoramy.

Drzewo na ul. Popularnej z odpadającą korą

Zarząd Zieleni planuje nasadzenia zastępcze i tak jak w przypadku ul. Potrzebnej od razu zawnioskowaliśmy, aby były to drzewa starsze niż standardowo sadzone (min. 24-30 cm w obwodzie).

Przewiń do góry