Przetarg na skwer na rogu ul. Chrościckiego i Rybnickiej znów unieważniony

Po raz kolejny Urząd Dzielnicy Włochy unieważnił postępowanie na zagospodarowanie skweru na rogu ul. Chrościckiego i Rybnickiej. Jedyna oferta, która wpłynęła opiewała na kwotę ponad 220 tys. brutto, podczas gdy budżet dzielnicy na realizację wynosi 186 tys. brutto.

O rewitalizację terenu na rogu ul. ks. Chrościckiego i ul. Rybnickiej wnioskowaliśmy do dzielnicy w ramach naszego projektu „Włochowskich Skwerów Miejskich. Warto podkreślić, że prace na tym terenie miały zgodnie z zapowiedziami władz dzielnicy nastąpić jeszcze w 2017 roku, jednak urzędnikom nie udało się na czas wyłonić wykonawcy. Pierwsze postępowanie unieważniono ze względu na zbyt drogą ofertę wykonawcy. Drugie również, bo inwestycja była już ze względów „technicznych i przyrodniczych niewykonalna” w 2017 roku. Jak widać trzecia próba również jest nieudana.

Zgodnie z projektem zleconym przez dzielnicę, na skwerze mają zostać nasadzone nowe drzewa m.in. jabłonie purpurowe, lipa, kasztanowiec czerwony, magnolia, klon i głogi dwuszyjkowe, a także charakterystyczne dla miasta-ogrodu krzewy i kwiaty m.in. jaśminowce, bzy, róże i migdałki, a także łąka kwietna. Oprócz tego pojawi się mała architektura (ławki i kosze), a także pergole i trejaże, które będą porośnięte winobluszczem i pnączami róż.

Przewiń do góry