Remont ul. Potrzebnej i Gniewkowskiej

Trwa weekendowy remont pierwszego odcinka ul. Gniewkowskiej i ul. Potrzebnej. Zarząd Dróg Miejskich zapowiada, że chce kompleksowo poprawić jakość dróg na Odolanach.

Na ul. Potrzebnej i ul. Gniewkowskiej, na odcinku pomiędzy dwoma przejazdami kolejowymi układana jest nowa nawierzchnia asfaltowa. To pierwszy etap prac w tym rejonie. Jeszcze w tym roku ZDM  chce ułożyć nową nawierzchnię na kilkusetmetrowym odcinku ul. Gniewkowskiej od ul. Ordona do ul. Mszczonowskiej.

Planowany jest również remont pozostałego odcinka ul. Gniewkowskiej, który jest obecnie w najgorszym stanie technicznym. Doraźny remont jest wstępnie zaplanowany na przyszły rok i odbędzie się przy udziale finansowym firm budowlanych korzystających z tej ulicy. Na jezdni pojawi się nawierzchnia betonowa. Nową nawierzchnię w przyszłym roku zyska również ul. Ordona, na odcinku nieobjętym przebudową zrealizowaną przez ZDM w 2015 r.

To rozwiązanie doraźne, ponieważ docelowo układ drogowy w tym miejscu ma wyglądać inaczej zaś ul. Gniewkowska zmieni przebieg. Te zmiany, zgodnie z docelowym planem zagospodarowania, będą wprowadzane w miarę przekształcania całego rejonu i wygaszania działalności przemysłowej na Odolanach.

Więcej informacji o remontach dróg na Odolanach na stronie ZDM

Przewiń do góry