Stacje Veturilo we Włochach

Włochowscy radni z Komisji Budżetu i Infrastruktury Dzielnicy Włochy przegłosowali 12 lutego lokalizacje dla stacji Veturilo.

Na liście znalazły się następujące lokalizacje:

  • Filia Domu Kultury przy ul. 1 Sierpnia,
  • Urząd Dzielnicy przy Al. Krakowskiej 257
  • OSiR przy ul. Gładkiej
  • Al. Jerozolimskie róg Popularnej
  • stacja kolejowa PKP, po stronie Starych Włoch

Radna naszego Stowarzyszenia Jolanta Piecuch przedstawiła wniosek o włączenie do siatki połączeń lokalizacji: przy ul. Ks. J. Chrościckiego , przy stacji PKP po  stronie Nowych Włoch, u zbiegu ul.Ryżowej i Solipskiej, na Popularnej lub Cietrzewia na wysokości szkoły. Zdaniem Stowarzyszenia lepszym rozwiązaniem byłoby bowiem skoncentrowanie wszystkich stacji w I etapie na osiedlu Włochy, a w II etapie na Okęciu. Takie stanowisko poprzedzone było konsultacjami z mieszkańcami na Forum Mieszkańców Włoch.  

Zatwierdzona lokalizacja dwóch stacji  wyłącznie przy węzłach komunikacyjnych  (Rondo Dudajewa i  stacja PKP Warszawa Włochy) w znacznym stopniu ograniczy mieszkańcom Starych i Nowych Włoch  korzystanie z tych rowerów. Komisja niestety nie przychyliła się do wniosku radnej naszego Stowarzyszenia.

Zarząd Stowarzyszenia wystąpił jednocześnie do Zarządu Transportu Miejskiego, Zarządu Dróg Miejskich i  (ponownie) do Zarządu Dzielnicy Włochy o ustawienie w przestrzeni publicznej stojaków, ale na rowery prywatne.

Przewiń do góry