Czy ulica Czereśniowa zostanie otwarta?

Władze dzielnicy chcą otworzyć ulicę Czereśniową, tak by można nią było dojechać do ul. Łopuszańskiej. 15 listopada (środa) o godz. 18:00 w przedszkolu na ul. Ryżowej odbędzie się spotkanie w tej sprawie dla mieszkańców.

Na spotkaniu przedstawiciele Urzędu Dzielnicy będą chcieli porozmawiać o tym jakie mogą być konsekwencje otwarcia ulicy, jakie są potrzeby komunikacyjne mieszkańców związane z ewentualnymi zmianami zarówno na ul. Czereśniowej, jak i na ulicach wokół oraz jak najlepiej zorganizować ruch po otwarciu ulicy.

W następnej kolejności mają zostać wyłonieni reprezentanci wszystkich zainteresowanych grup do kolejnych rozmów w mniejszym gronie.

Róg ulicy Czereśniowej i ul. Popularnej - widok na stary niebieski biurowiec

Róg ul. Popularnej i Czereśniowej (Fot. M.Kopania)

Kontrowersje wokół ul. Czereśniowej

Kwestia otwarcia ul. Czereśniowej powraca w lokalnych dyskusjach co jakiś czas, jednak po raz pierwszy władze dzielnicy zdecydowały się przeprowadzić wokół tego tematu otwartą debatę. Głównymi zwolennikami zmian są m.in. mieszkańcy ulicy Krańcowej, którym otwarcie Czereśniowej ułatwiłoby dojazd do posesji. Nie brakuje jednak także przeciwników tego rozwiązania. Część mieszkańców optuje za zachowaniem kameralnego klimatu tej ulicy, a jej otwarcie traktuje jako sprzeczne z filozofią miasta-ogrodu i ideą uspokajania ruchu na włochowskich uliczkach.

Zachęcamy do udziału w środowym spotkaniu, a także do dyskusji na naszym profilu na Facebooku

Przewiń do góry