Facebook Youtube

We Włochach rusza nowa klubokawiarnia. Kultura połączy pokolenia

Stare Włochy doczekały się pierwszej klubokawiarni. Już w najbliższą sobotę przy ul. Popularnej 62a ruszy Studio Art&Cafe. Rozmawiamy z właścicielką Justyną Kiejdą o tym, jakie będzie to nowe miejsce.

Red.: Skąd pomysł na klubokawiarnię we Włochach?
Justyna Kiejda:
Chciałam stworzyć klubokawiarnię w miejscu, w którym nie ma jeszcze wielu takich miejsc, a na pewno istnieje zapotrzebowanie społeczne na integrację międzypokoleniową. Uważam, że większość ludzi lubi i potrzebuje obcować ze sztuką czy skorzystać z oferty ciekawych warsztatów, które wspaniale wpływają na nasz rozwój osobisty. A przy tym wszystkim żeby nie trzeba było za każdym razem jeździć w tym celu do centrum. Włochy kojarzą mi się z zielenią i spokojem, co zawsze bardzo dobrze na mnie wpływa, a także właśnie z tym, że brakuje tu klimatycznych miejsc, gdzie można wypić pyszną kawę i zjeść domowe ciasto w otoczeniu wspaniałego wernisażu czy przy dźwiękach tanga argentyńskiego.

No właśnie: wernisaże, tango, a jakie jeszcze wydarzenia będą organizowane w Studio Art&Cafe?
Będziemy oferować szereg różnorodnych zajęć, warsztatów, szkoleń, kursów tańca zarówno dla dzieci, młodzieży, dorosłych, a szczególnie dla osób 50plus, dla których opracowaliśmy dokładny i dostosowany do ich potrzeb program nauczania. Poza cyklicznymi zajęciami będziemy organizowali wernisaże utalentowanych artystów, wraz z Fundacją ForMusic koncerty współczesnej muzyki instrumentalnej, prezentacje nowości wydawniczych Wydawnictwa Trio, milongi z tangiem argentynskim, imprezy z gorącą dominikańskim tańcem – bachatą i wiele wiele innych wydarzeń artystycznych. Jednym z najważniejszych projektów Studio Art&Cafe będzie Studio III wieku, czyli cykl spotkań i wykładów dla osób 50plus prowadzonych przez wybitne jednostki ze świata nauki i kultury, a to wszystko przy aromacie świeżo parzonej kawy i wspaniałym smaku sernika! Wykaz zajęć i kalendarium wydarzeń na www.studioartandcafe.pl

Czy będziecie otwarci na indywidalne inicjatywy mieszkańcow?
Tworząc to miejsce niezwykle zależy mi na tym, żeby mieszkańcy Włoch polubili je tak bardzo, żeby sami włączyli się w organizację wielu wydarzeń, a także sami podsuwali pomysły czego potrzebują, z jakich zajęć najchętniej by skorzystali, a także jakie imprezy zyskałyby ich przychylność i pozwoliły na to by wracali ilekroć będą mieli na to ochotę! Bardzo chciałabym zaangażować mieszkańców Włoch i tworzyć wraz z nimi np. targi książki czy warsztaty kulinarne. Z przyjemnością zaprosiłabym do siebie ciekawe osoby, które chciałyby podzielić się z innymi mieszkańcami wspaniałymi wydarzeniami w swoim życiu. Pomysłów jest co nie miara, ale i tak bardzo liczę na pomoc i kreatywność mieszkańców dzielnicy.

W jakich godzinach klubokawiarnia będzie czynna?
Klubokawiarnia będzie czynna codziennie w godzinach 12-22, a w dni, w których będziemy mieli nasze imprezy tematyczne, np milongę z tangiem argentyńskim czy imprezę w rytmach gorącej bachaty na pewno będziemy szaleć dłużej.

A co smacznego w menu?
Będziemy serwowali nie tylko aromatyczną kawę, kilka rodzajów herbat, świeżo wyciskane soki owocowe, koktajle owocowe i warzywne, a z czasem również wspaniałe wino czy wyselekcjonowe whisky. Będzie można zjeść pachnącą dzieciństwem szarlotkę, puszysty sernik, desery na bazie jogurtu, ale również różnego rodzaju kanapki na ciepło czy sałatki.

No i na koniec pytanie, czy wcześniej była Pani jakoś związana z Włochami?
Bardzo żałuję, ale nie jestem w żaden sposób związana z Włochami, poza tym, że mieszka tu wielu moich przyjaciół, którzy zawsze twierdzili, że w dzielnicy najbardziej brakuje klimatycznych miejsc. Oto i jest! Mam nadzieję, że i Państwo do nas dołączą!

Dziękujemy za rozmowę i życzymy powodzenia!

ZAPRASZAMY NA OTWARCIE STUDIO ART&CAFE

Na gości Studia czeka poczęstunek i moc artystycznych atrakcji:

Zagrają:
FLUENT ENSEMBLE w składzie Paweł Janas – akordeon; Wojciech Psiuk – saksofon
Zatańczą :
Agnieszka Słowikowska – improwizacja baletowa do muzyki Czajkowskiego i Dworaka
Beata Przybylska i Arkadiusz „Arco” Domagała – zmysłowa i pobudzająca wyobraźnię bachata
A całość pięknie oprawi wernisaż finalistów prestiżowego konkursu fotograficznego 7 Lives of fineLIFE.
Będą z nami:
Fundacja ForMusic, Magazyn Lidii Popiel i Piotra Welca fineLIFE.pl

6 października 2012, godz. 19.00, ul. Popularna 62a Warszawa
www.studioartandcafe.pl

WSTĘP WOLNY

Przewiń do góry