Wybierz włochowskie projekty do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego 2018/2019!

Do 30 czerwca każdy mieszkaniec może oddać głos na wybrane projekty zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego! Wśród propozycji m.in. zielone skwery, warsztaty i zajęcia sportowe, nowe boiska, modernizacje chodników. To unikalna okazja, żeby mieć bezpośredni wpływ na nasze bezpośrednie otoczenie.

W tym roku wybieramy jeden z dwóch obszarów do głosowania: Okęcie (obejmuje Niskie i Wysokie Okęcie) lub Włochy (obejmuje Stare i Nowe Włochy). Kwota do wydania na Okęciu to 900 000 pln, a we Włochach 1 100 000 pln.

Projekty we Włochach

Miłośnicy zieleni mogą zagłosować na projekt nasadzeń drzew na włochowskich ulicach, a także nasadzenia krzewów róż wzdłuż ul. Obywatelskiej. Wart uwagi jest także projekt uporządkowania zielonego terenu na końcu ul. ks. Chrościckiego – zakłada on usunięcie chaszczy i zadbanie o piękny teren zielony o powierzchni 1.5 ha na końcu ul. ks. Chrościckiego obok Straży Pożarnej i skateparku. To miejsce, które okoliczni mieszkańcy chcą docelowo przeznaczyć na park, o co wnieśli w specjalnej petycji pod którą podpisało się kilkaset osób (do tego konieczna będzie jednak zmiana przeznaczenia działki w planie miejscowym). Ciekawą propozycją jest także utworzenie skweru na osiedlu Chrobrego między ul. Tynkarską a Zapustną.

Wśród propozycji infrastrukturalnych: poprawa oświetlenia w Parku Kombatantów przy PKP Włochy, spowalniacze i azyle dla pieszych na ul. ks. Chrościckiego, zmiana organizacji ruchu na ul. Milanowskiej.

Głosować można także na różnorodne zajęcia i wydarzenia m.in.: jogę we włochowskich parkach, warsztaty perkusyjne dla kobiet, warsztaty chemiczne dla dzieci i seniorów, kursy pierwszej pomocy, Anime Festiwal, kursy samoobrony, piknik rodzinny, zajęcia zdrowotne dla seniorów, zajęcia biegowe, a także zakup nowości wydawniczych do włochowskiej biblioteki.

Wśród propozycji rekreacyjno-sportowych: hamak miejski nad Stawem Cietrzewia, siłownia street workout na placu Wolności, boisko do gry w koszykówkę przy szkole na ul. Cietrzewia, boisko wielofunkcyjne na ul. Zapustnej, a także ścianka wspinaczkowa w Parku Cietrzewia.

Inne propozycje to kino plenerowe na terenie liceum na ul. Solipskiej, zakup sprzętu nagłaśniającego i projektora do szkoły na ul. Promienistej, a także zakup defibrylatorów do włochowskich instytucji,

Projekty na Okęciu

Wśród ciekawych projektów na Okęciu znajdziemy m.in. inicjatywę namalowania muralu popularyzujących polskich lotników, a także muralu na budynku przy ul. Hynka.

Wśród projektów sportowo-rekreacyjnych m.in. nowe huśtawki w szkole na ul. Malowniczej, górka saneczkowa, boisko do gry w siatkówkę plażową na ul. Na Skraju, urządzenie terenu wokół boiska na ul. Malowniczej, trampolina plenerowa na ul. Na Skraju, tor rowerowy przy drodze technicznej odchodzącej od ul. Na skraju.

W tym roku zgłoszono także kilka propozycji infrastrukturalnych. To modernizacja chodnika na ul. 1 sierpnia, ustawienie ławek parkowych i koszy w ROD na ul.Astronautów, nowe latarnie na ul. Radarowej, ułożenie chodnika koło ujęcia wody oligoceńskiej sąsiadującego z ul. 17 stycznia, przejście dla pieszych przy ul. Jutrzenki 116 wraz z 3 metrowym pasem chodnika.

Nie brakuje też propozycji zajęć takich jak: teatrzyki w bibliotece, zajęcia artystyczne (m.in. koralikowanie), warsztaty bębniarskie, cykl spotkań o zdrowym żywieniu dla przedszkolaków, callanetics czy beatboxu, a także wydarzeń integrujących mieszkańców jak np. Piknik przy ul. Astronautów czy kiermasze książkowe. Można także oddać głos na zakup nowości wydawniczych do włochowskiej biblioteki oraz pracownię drukarek 3d w szkole na ul. Astronautów.

Miłośnicy zieleni mogą wybrać projekty przewidujące nasadzenia drzew i krzewów na okęckich ulicach.

Link do głosowania: https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/voting/welcome 

Przewiń do góry