ZDM doświetli przejścia dla pieszych m.in. na Dźwigowej i Chrobrego

Zarząd Dróg Miejskich (ZDM) ogłosił właśnie przetarg na doświetlenie przejść dla pieszych w dziesięciu dzielnicach.

Prace, od których ZDM planuje rozpocząć sezon doświetleń, obejmują sto lokalizacji w dziesięciu dzielnicach: Białołęce, Bielanach, Pradze-Południe, Pradze-Północ, Rembertowie, Wawrze, Wesołej, Wilanowie, Włochach i Woli. Wykonawcy wybrani w przetargu (jeden na każdą część) będą mieli 4 miesiące na zakończenie wszystkich robót.

Właściwe oświetlenie przejść dla pieszych ma duży wpływ na bezpieczeństwo. Przy „zebrach” ustawiane są nowe słupy oświetleniowe wraz z oprawami, a tam gdzie w pobliżu przejścia istniały już latarnie, doświetlenie jest możliwe poprzez montaż nowego źródła światła na podwójnym wysięgniku. W obu przypadkach nad przejściem pojawiają się oprawy LED o jasnym, kontrastowym świetle, poprawiające widzialność pieszego nie tylko na „zebrze”, ale również w strefie dojścia do niej.

We Włochach doświetlenie obejmie poniższe przejścia dla pieszych:

  • Chrobrego – PKP Włochy (jezdnia północna)
  • Dźwigowa – Nike
  • Popularna – Sobótki
  • Sympatyczna – Plastyczna

W 2017 roku z inicjatywy mieszkańców zgłaszających projekty do budżetu obywatelskiego doświetlone zostały także przejścia na ul. Chrościckiego róg Rybnickiej, ul. Popularnej róg Wilczyckiej (na zdjęciu) i ul. Popularnej róg Krańcowej.

źródło: https://zdm.waw.pl/aktualnosci/doswietlenia-czas-zaczac-na-poczatek-sto-lokalizacji

Fot. Magda Kopania

Przewiń do góry