Budowa ekranów akustycznych wzdłuż torów we Włochach

Trwające od pewnego czasu prace remontowe wzdłuż linii dalekobieżnej we Włochach wzbudziły wśród mieszkańców spore zainteresowanie i niepokój. Jak się okazało prace dotyczą budowy ekranów akustycznych wzdłuż torów.

Na licznych forach w internecie zawrzało. Mieszkańcy podzielili się na zwolenników budowy ekranów oraz tych, których zdaniem powstanie kolejny nieestetyczny element dzielący Stare i Nowe Włochy. Element silnie ingerujący w przestrzeń Miasta Ogrodu i niejako „amputujący” z  krajobrazu jej integralny element – linię kolejową.

Podjęliśmy zatem starania uzyskania źródłowych informacji na temat lokalizacji planowanych ekranów. I tak ekrany staną:
Po stronie północnej od ul. Plastycznej 5 do ul. Potrzebnej 1, tj. będą miały początek za ul. Nastrojową, koniec zaś przy ul. Globusowej, dalej od ul. Świerszcza 6 do ul. Świerszcza 24, tj. od ul. ks. Juliana Chrościckiego do trzeciego domu przed ul. Mikołaja Paganiniego.
Po stronie południowej od ul. Owalnej 11 do ul. Drukarzy 10. Decyzja o budowie ekranów podyktowana jest przekroczeniem norm hałasu i jest nieodwołalna.

Uważamy zatem, że warto niezwłocznie podjąć działania mające na celu otrzymanie zapewnienia ze strony PKP PLK, że ekrany te na terenie Włoch na całej swej długości zostaną obsadzone zimozieloną roślinnością. Wydaje się, że na tym etapie jest to jedyne rozwiązanie, które ma szanse choć po części zachować nawiązanie do idei Miasta Ogrodu.

Ponieważ w najbliższym czasie planowany jest także remont linii podmiejskiej, chcielibyśmy przekazać mieszkańcom maksimum wiedzy na temat planowanych prac. W tym celu zorganizujemy spotkanie z przedstawicielami PKP, na które zaprosimy także mieszkańców.
O terminie i miejscu spotkania poinformujemy wkrótce.

Przewiń do góry