Czy Veturilo zawita do Włoch?

Nasze Stowarzyszenie złożyło dziś wniosek do Zarządu Transportu Miejskiego o włączenie Włoch do miejskiego systemu wypożyczalni rowerów Veturilo. W innych dzielnicach już w pierwszych dniach funkcjonowania system zdobył ogromną popularność wśród mieszkańców.

Wypożyczalnie w dzielnicach

Bemowo jako pierwsze uruchomiło wiosną swój system rowerowy Bemowo Bike (11 stacji), który jest kompatybilny z wprowadzonym przez ZTM Veturilo. W sierpniu wystartowały z kolei Bielany (dzielnica dołożyła z własnego budżetu 100 tys. zł rocznie do 3 z 11 stacji) i Ursynów (dopłaca 250 tys. zł do 8 z 13 stacji). Od połowy sierpnia działają także dwie stacje w Wilanowie, co kosztuje dzielnicę 6 tys. zł miesięcznie. W centrum w pierwszym etapie ZTM otworzył wypożyczalnie głównie w północnej części Śródmieścia i na Powiślu.

Veturilo w liczbach

Dokładna liczba wypożyczeń (dane z 29 sierpnia) to 106 353. Oznacza to, że średnio każdy rower (jest ich ok. 1000) był już wypożyczany ok. 100 razy. Liczba zarejestrowanych użytkowników systemu Veturilo przekroczyła zaś 35 tysięcy!

Przewiń do góry