Grupa wsparcia dla ukraińskich mam i dzieci „Otwarte ogrody”

Kontynuujemy nasze działania wspierające ukraińskie rodziny, które uciekły przed rosyjską inwazją. W sierpniu zakończyliśmy działalność naszego punktu dla maluchów na ul. Rybnickiej, ale od października działamy w ramach grupy wsparcia spotykającej się we włochowskim MAL-u na ul. Rejonowej.

Na prośbę ukraińskich mam,  postanowiliśmy utrzymać naszą działalność w nowej formule cyklicznych spotkań w MAL-u. W ramach grupy wsparcia prowadzonej przez Agnieszkę Leszyńską (znaną włochowianom z MAMOW) oraz Danusię Lachowiecką i Jolantę Piecuch z naszego Stowarzyszenia, spotykamy się z rodzinami z Ukrainy, by wspólnie spędzać czas, dzielić się swoimi sukcesami i niepowodzeniami, radościami i smutkami. Wspieramy się i pomagamy, uczymy się nawzajem, np. lepienia pierogów, obchodzimy ważne dla nas uroczystości takie jak urodziny, czy świętowanie wyjścia za mąż. W spotkaniach zawsze towarzyszą nam dzieci, które bawią się w bezpiecznych warunkach we włochowskim MAL-u. Inicjatywa jest też okazją do integracji ukraińskich mam z naszą lokalną społecznością.
Grupa jest otwarta na nowych członków, zachęcamy do dzielenia się informacją o jej działalności z Waszymi ukraińskimi przyjaciółmi!
Najbliższe spotkanie odbędzie się 12 grudnia 2022 r. (poniedziałek) w godz. 18-21:00, MAL Włochy, ul. Rejonowa 6/8. 

Fot. https://www.facebook.com/malwewlochach

Przewiń do góry