Konsultacje społeczne ws. placu przy stacji PKP Włochy w I kwartale 2017!

Wniosek, pod którym zbieraliśmy wspólnie z mieszkańcami podpisy ws. zorganizowania konsultacji społecznych dot. zagospodarowania placu przy PKP Włochy został pozytywnie rozpatrzony! Otrzymaliśmy informację, że konsultacje z udziałem mieszkańców odbędą się w I kwartale 2017 roku.

Wniosek ws. zorganizowania konsultacji społecznych dot. zagospodarowania placu wokół stacji PKP Włochy złożyliśmy do Urzędu Dzielnicy w październiku. Pod wnioskiem zgodnie z wymogami podpisało się ponad 200 mieszkańców Włoch.

7 listopada otrzymaliśmy odpowiedź z informacją o pozytywnym rozpatrzeniu naszego wniosku. Konsultacje zostaną zorganizowane w I kwartale 2017 roku przy współpracy Centrum Komunikacji Społecznej, Biura Architektury i Planowania Urzędu Miasta i Urzędu Dzielnicy. Co ważne, głos mieszkańców wyrażony w konsultacjach stanie się docelowo wkładem do planu miejscowego obejmującego ten teren.

Organizację konsultacji poprzedzi przygotowanie rekomendacji przez warszawski oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich. Mieszkańcy będą mieli okazję zapoznać się m.in. z dobrymi praktykami dot. zagospodarowania podobnych terenów w innych miastach, a także różnymi wariantami rozwiązań dla naszego placu.

O szczegółach konsultacji będziemy informować po ich doprecyzowaniu. Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się wreszcie zmienić tę przestrzeń w wizytówkę Miasta Ogrodu Włochy!

Więcej o działaniach naszego Stowarzyszenia na rzecz zmiany wyglądu placu przy stacji PKP Włochy możecie przeczytać tutaj.

Przewiń do góry