„Kopciuch” z nastawni Odolany do likwidacji

Zwróciliśmy się do spółki PKP PLK z pytaniem o możliwość wymiany starego pieca znajdującego się na terenie nastawni Odolany, który w zimowe dni zatruwa powietrze w Nowych Włochach.

Nastawnia Odolany położona jest na skraju Włoch, tuż przy wiadukcie łączącym al. 4 czerwca z ul. Połczyńską. Wielokrotnie w zimowe dni nie dało się tamtędy przejść czy przebiec. Duszący dym z działającego tam „kopciucha” jest wyczuwalny nawet podczas jazdy samochodem.

Z informacji uzyskanej przez nasze Stowarzyszenie od PKP PLK wynika, że „kopciuch” do końca roku zniknie. W ramach obecnie trwających prac na linii obwodowej w Warszawie na odcinkach Warszawa Gołąbki/Warszawa Zachodnia-Warszawa Gdańska do końca 2018 roku planowana jest budowa lokalnego centrum sterowania na stacji Warszawa Główna Towarowa. W związku z tym planowane jest scentralizowanie urządzeń sterowania ruchem kolejowym i rozbiórka nastawni Odolany (tzw. Warszawa Odolany WOA) w grudniu tego roku. Wraz z budynkiem nastawni zniknąłby więc także problem szkodliwego „kopciucha”.

Przewiń do góry