Multimedialne Archiwum Miasta Ogrodu Włochy już online!

Ruszył serwis mamow.pl, w którym znajdziemy setki starych zdjęć i pamiątek mieszkańców Włoch w wersji cyfrowej. Multimedialne Archiwum Miasta Ogrodu Włochy to projekt realizowany przez włochowską Bibliotekę. Nasze Stowarzyszenie jest partnerem społecznym tego projektu.

Opowieści, a także bogactwo pamiątek i fotografii – obrazów minionego świata, które znajdują się w posiadaniu mieszkańców Włoch stały się inspiracją do powołania Multimedialnego Archiwum Miasta Ogrodu Włochy (MAMOW). Prace nad tą inicjatywą rozpoczęły się jeszcze w 2016 roku. Archiwum istnieje w dwóch przestrzeniach: rzeczywistej przestrzeni odnowionego pałacyku rodziny Koelichenów jako sekcja Czytelni Naukowej i w przestrzeni wirtualnej – jako archiwum cyfrowe na stronie www.mamow.pl.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy dołożyć do MAMOW swoją cegiełkę jako partnerzy społeczni projektu. Przez cały zeszły rok Danusia Lachowiecka z naszego Stowarzyszenia docierała do wielu mieszkańców Włoch gromadząc i spisując ich historie. Efekty tych spotkań, ale także wiele innych zbiorów możecie teraz zobaczyć online. Zachęcamy do oglądania i przekazywania swoich rodzinnych zdjęć i pamiątek!

Projekt MAMOW wspierają także Fundacja Stare Nowe Włochy, Fundacja Kuchnia i Hufiec ZHP Warszawa Ursus.

Na zdjęciu głównym fotografia ze zbiorów rodziny Państwa Furmańskich – widok na nieistniejący już staw w rejonie ul. Stawy, Owalnej i Techników – lata’30 XX wieku.
Obiekt udostępniony za zgodą właściciela. Całość ani żadna z jego części nie może być przetwarzana ani wykorzystywana w celach komercyjnych

Przewiń do góry