Odzyskaliśmy starą tablicę ze stacji Warszawa Włochy!

Miłośnicy kolei zaalarmowali nas 23 kwietnia, że nasza unikalna tablica kierunkowa z przejścia podziemnego ze stacji Warszawa Włochy leży na placu w Pruszkowie. Okazało się, że spółka PKP PLK nie zamierza jej ponownie wieszać w naszym wyremontowanym przejściu podziemnym.

Jednak dzięki szybkiej interwencji i zgodzie zarówno PKP PLK jak i wykonawcy remontu linii udało nam się zabrać i zabezpieczyć tablicę! 24 kwietnia jeden z członków  naszego Stowarzyszenia odebrał ją z Pruszkowa i sprowadził do Włoch! (zdjęcie poniżej)

Tablica kierunkowa "Do Starych Włoch Do Nowych Włoch" stojąca na chodniku

Według PKP PLK zalecenia konserwatorskie nakazywały odtworzenie tablicy, a nie jej powieszenie. Uważamy, ze tablica nie powinna była wylądować tam gdzie wylądowała, niestety był to już kolejny przypadek, gdy prawie straciliśmy tablicę z naszej dzielnicy. Musimy  jednak podkreślić, że zaraz po zasygnalizowaniu sprawy zarówno Kierownik projektu z PKP PLK jak i wykonawca byli bardzo pomocni i bardzo sprawnie umożliwili nam odebranie tablicy.

Będziemy teraz na spokojnie analizować całą zaistniałą sytuację i dalsze możliwe kroki, tak żeby tablica wróciła jednak do włochowskiej przestrzeni publicznej.

Przejście podziemne pod stacją PKP Włochy. Widok na schody i tablice kierunkowe z napisem "Do Starych Włoch do Nowych Włoch"

Tablica wisząca wcześniej w przejściu podziemnym włochowskiej stacji

Przewiń do góry