Patologie architektoniczne Włoch

Rozpoczynamy cykl fotograficzny „Patologie architektoniczne Włoch”, którego celem będzie prezentacja najbardziej rażących przykładów naruszania ładu przestrzennego w dzielnicy. Chcemy zwrócić uwagę na postępujący choas architektoniczny, który powoli staje się niechlubną wizytówką Włoch. Apelujemy do mieszkańców o przysyłanie własnych propozycji na adres wlochy@wlochy.org.pl, które następnie umieścimy na stronie. Dziś pokazujemy przypadki z ulicy Owalnej i Naukowej.

Wielopiętrowe bloki wciskane w działki między domkami jednorodzinnymi od kilku lat stają sie prawdziwą zmorą mieszkańców Włoch. Nie dość, że fatalnie komponują się z otoczeniem, to zabierają światło i powodują, że odległość balkonów między sąsiadami wynosi czasami zaledwie kilka metrów. Chcemy udokumentować najgorsze włochowskie przypadki.  Oto nasze dwie pierwsze propozycje.

Budynek przy ulicy Owalnej budzi szok większości okolicznych mieszkańców. Nieproporcjonalnie wielka bryła została „przyklejona” do domu Państwa Nowaków powodując przy tym uszkodzenia ścian ich parterowego domku. O fatalnej budowie donosiła Gazeta Stołeczna w lutym br.

Budowa biurowca przy ulicy Naukowej 13 rozpoczęła się w 1999 roku i stała się niechlubnym precedensem dla całej ulicy, która stopniowo zaczęła być degradowana architektonicznie przez nieproporcjonalnie duże bloki wciskane między domy jednorodzinne.

 Prosimy o przysyłanie własnych zdjęć z propozycjami na adres wlochy@wlochy.org.pl

Przewiń do góry