Piszemy wnioski do nowego Studium Warszawy!

Serdecznie zapraszamy 1 grudnia (sobota) w godz. 10:00-12:00 do MAL-u na ul. Rejonowej 6/8 na wspólne pisanie wniosków do nowego Studium Warszawy.

Studium Warszawy to kluczowy dokument z punktu widzenia planowania przestrzennego miasta.

Gdzie powinny być nowe parki, gdzie stacje metra, gdzie brakuje szkół, przedszkoli i żłobków, jak powinny przebiegać kluczowe trasy w mieście, jakiej klasy powinny być poszczególne drogi (np. Tynkarska), ochrona zabytkowego układu miasta-ogrodu Włochy – to wszystko sprawy, które możemy poruszyć w naszych wnioskach do nowego Studium Warszawy!

Jeśli chcecie mieć wpływ na to jak będą w przyszłości wyglądać Włochy koniecznie złóżcie wniosek do nowego Studium, które obecnie tworzy Urząd Miasta. Potrzebujecie podpowiedzi jak przygotować taki wniosek? Dołączcie do nas! Zbieramy się w sobotę 1 grudnia w godz.10:00-12:00 w MAL-u na ul.Rejonowej 6/8, by wspólnie szykować wnioski z naszymi postulatami.

Spotkanie w MAL-u

Będziemy mieć dla Was wydrukowane formularze, które przy wspólnym stole możemy razem wypełniać. Powiemy Wam jakiego rodzaju postulaty możemy wpisywać do wniosków. Jeśli chcecie, możecie zostawić nam swoje wypełnione wnioski, a my zawieziemy je do Biura Architektury i Planowania Przestrzennego m.st. Warszawy. Będzie też czekać na Was ciepła herbatka.

Czym jest Studium Warszawy i dlaczego jest takie ważne?

Urząd Miasta rozpoczął w tym roku prace nad nowym studium dla Warszawy, gdyż to z 2006 roku już się mocno zdezaktualizowało. Czym jest właściwie studium? To swoista „konstytucja przestrzenna”, która określa jak miasto powinno się rozwijać przez kolejne dekady. To bardzo obszerny dokument, który zawiera wytyczne dla zabudowy, lokalizacji terenów zielonych, układu komunikacji, ochrony zabytków i kształtowania ładu przestrzennego. Co ważne, ze studium muszą być zgodne zapisy planów miejscowych. Obecnie trwa etap składania wniosków do studium. Każdy mieszkaniec może przygotować i złożyć własny wniosek najpóźniej do 9 stycznia 2019 r.

Więcej informacji o nowym Studium m.st. Warszawy TUTAJ

Przewiń do góry