Plasomat dla mieszkańców – odcinek 3

Jak wcześniej zapowiadaliśmy, 27 czerwca odbyło się spotkanie z Burmistrzem Dzielnicy Włochy Dariuszem Seligą w sprawie postępu realizacji wniosku Stowarzyszenia z marca 2004 r. o przejęcie Plasomatu i zagospodarowanie obiektu na kompleks użyteczności publicznej.

W spotkaniu uczestniczył także wiceburmistrz Michał Wąsowicz oraz naczelnik Maria Błaszczak. Przypomnijmy, iż ponad 300 osób złożyło wnioski o przeznaczenie tego terenu w miejscowym planie na inwestycje celu publicznego. Poprosiliśmy, aby władze dzielnicy zgłosiły ten obiekt do planu rewitalizacji sporządzanego na poziomie miasta. Burmistrz zadeklarował poparcie i zainteresowanie przejęciem i zagospodarowaniem Plasomatu. Zobowiązał się sprawdzić co się da w tej sprawie zrobić w „mieście” do końca lipca. Pierwszego sierpnia zgłosiliśmy się do burmistrza, ale niestety nie było jeszcze dla nas odpowiedzi. Mieliśmy spotkać się za tydzień, ale za tydzień spotkanie zostało odwołane przez sekretariat burmistrza.

Tymczasem w nowej gazecie dzielnicy nie ma mowy o Plasomacie, za to jest temat Fortu Włochy.

22 sierpnia prezydent podpisał ustawę o partnerstwie publiczno-prywatnym. 14-15 września w centrum konferencyjnym DaimlerChrysler (siedziba Mercedesa we Włochach) odbywa się konferencja o partnerstwie w tym „PPP w projektach sportowo-rekreacyjnych”. Czy to nie dobry znak dla mieszkańców? Polecamy konferencję zarządowi i radnym dzielnicy, może jednak da się coś zrobić dla mieszkańców osiedla Włochy i może razem z DaimlerChrysler. A jeśli nie, to może w ramach Programu Rewitalizacji? Na Pradze jest to możliwe.

Przewiń do góry