Projekt Włochowskie skwery miejskie zainaugurowany!

Pomimo niezachęcającej pogody mieszkańcy pojawili się na spotkaniach inaugurujących nowy projekt naszego Stowarzyszenia – Włochowskie Skwery Miejskie. Co istotne, projekt ten znalazł poparcie władz dzielnicy i będzie przez nas wspólnie realizowany.

Podczas spotkania z burmistrzem Włoch ustaliliśmy, że to właśnie Stowarzyszenie Sąsiedzkie Włochy zajmie się konsultacjami społecznymi dotyczącymi projektu. Dzisiejszymi spotkaniami konsultacje te rozpoczęliśmy.

O godzinie 11:00 spotkaliśmy się z włochowianami na terenie dawnych działek przy ul. Sympatycznej i Kosmosu. Przybyłym zaprezentowaliśmy ponad 2 ha teren, którego projekt dotyczy. Prezeska Stowarzyszenia i radna Włoch Jolanta Piecuch przedstawiła mieszkańcom, jak od strony prawnej wygląda możliwość gospodarowania tym terenem. Powiedziała, że pomimo tego, że miasto planuje przeznaczyć ten obszar pod zabudowę, nie musi on przejść w ręce deweloperów, my jako mieszkańcy Włoch możemy o niego zawalczyć i wspólnie wypracować wizję jego przyszłego kształtu.

Imponująca powierzchnia terenu stwarza ogromne możliwości. Jest tu miejsce zarówno na skatepark, ściankę wspinaczkową, bulodrom, kino plenerowe, plac zabaw dla dzieci, urządzenia do ćwiczeń gimnastycznych, pawilon z przekąskami i napojami, węzeł sanitarny i jak i wiele innych atrakcji, które zgłoszą mieszkańcy.

Skwer na Naukowej

O 12.30 na placu przy ul. Naukowej zgromadzili się mieszkańcy z najbliższego sąsiedztwa tej działki, zainteresowani wyrażeniem swoich oczekiwań, co do przyszłego kształtu i charakteru skweru.

Aby uzyskać Państwa opinie dla każdej z dwóch lokalizacji przygotowaliśmy ankietę.

Ankieta dotycząca ulicy Naukowej

Ankieta dotycząca ulicy Sympatycznej

Prosimy przesłać wypełnione ankiety na adres wlochy@wlochy.org.pl
Przypominamy, że projekt nie ogranicza się do tych dwóch miejsc. Zapraszamy Państwa do zgłaszania nam innych lokalizacji – pustych, niewykorzystanych działek, które mogłyby zostać przekształcone w kameralne i zadbane skwery.

Przewiń do góry