Radni wnieśli o zabezpieczenie środków na budowę pawilonu w Ogrodach Kosmosu

Na sesji Rady Dzielnicy Włochy 9 lipca radni zwrócili się do Zarządu Dzielnicy o zabezpieczenie w budżecie na 2019 rok środków finansowych na budowę pawilonu kulturalno-kawiarnianego w Ogrodach Kosmosu.

Nasze Stowarzyszenie od ponad roku zabiega o tę inwestycję, o którą wielu mieszkańców wnosiło podczas konsultacji społecznych w 2016 roku.

Projekt stanowiska Rady przygotowała nasza radna Klaudia Jastrzębska, która jest przewodniczącą dzielnicowej Komisji Ładu Przestrzennego i Ochrony Środowiska. Radni zwrócili się do władz dzielnicy o zabezpieczenie na budowę pawilonu kwoty 500 tys. złotych. Stanowisko zostało także przekazane Prezydent m.st. Warszawy. Z pełnym stanowiskiem radnych można się zapoznać TUTAJ. 

Dlaczego zabiegamy o budowę pawilonu w Ogrodach Kosmosu?

Wielu z nas doświadcza na co dzień deficytu miejsc we Włochach, w których można usiąść, zjeść i spędzić czas ze znajomymi – zwłaszcza w Nowych Włochach. Dlatego nasze Stowarzyszenie od wielu miesięcy postuluje budowę pawilonu kulturalno-kawiarnianego na terenie Ogrodów Kosmosu. Zależy nam na tym, by nie było to miejsce stricte komercyjne, ale punkt, w którym odbywałyby się także wydarzenia kulturalne i społeczne skierowane do mieszkańców. W rozmowach z przedstawicielami dzielnicy podkreślamy także, że niezwykle ważne jest zadbanie o wysoką jakość architektury takiego obiektu, który wpisywałby się estetyką w naturalne otoczenie Ogrodów Kosmosu.

Przewiń do góry