Rower towarowy jednak nie będzie dostępny we Włochach?

W listopadzie zeszłego roku Stowarzyszenie Sąsiedzkie Włochy zwróciło się do burmistrza dzielnicy o rozważenie uruchomienia na terenie Włoch mini-wypożyczalni roweru towarowego.

Nasze wystąpienie było związane z planami powiększenia sieci wypożyczalni przez Pełnomocnika Prezydent m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej. Informował on na swoich stronach o możliwości ulokowania kolejnych rowerów w całej Warszawie. Swoje zainteresowanie mogły zgłaszać m.in. samorządy, instytucje kultury, kawiarnie, przedsiębiorcy.

Tzw. rowery cargo ułatwiają mieszkańcom przemieszczanie się po mieście np. w celu dokonania zakupów czy przewiezienia innych osób. Jest to możliwe dzięki miejscu w skrzyni ładunkowej. Dopuszczalna masa wynosi 100kg. Dla dzieci przeznaczone są specjalne ławeczki, można też w rowerze zamontować własny fotelik.

Wystąpiliśmy, więc w listopadzie 2017 r. do urzędu aby zaproponował lokalizacje dla wypożyczalni w jednej z podległych urzędowi instytucji. Dopiero w lutym otrzymaliśmy informację zwrotną, że nasza prośba została przekierowana do Artystycznego Domu Animacji, który odmówił burmistrzowi zgłoszenia się do pełnomocnika ze względu „na brak możliwości technicznych”.

Szkoda, że nie zostały podjęte rozmowy z innymi jednostkami np. z nowo powstającym MAL-em, Domem Kultury przy ul. Chrobrego czy z salą Widowiskową Okęcie.

Prawdopodobnie będzie to skutkować brakiem możliwości wypożyczenia roweru cargo w naszej dzielnicy.Wydaje się, że uciekła nam kolejna okazja do urozmaicenia oferty dla mieszkańców, a przy okazji promowania rowerów i zdrowego stylu życia.

Ewentualnie może ktoś z naszych czytelników byłby zainteresowany indywidualnym zgłoszeniem np. swojego punktu usługowego pod kątem takiej wypożyczalni – formularz można wypełnić na stronie https://goo.gl/zfGrJS.

Przemek Gan

Fot. Facebook.com/PelnomocnikRowerowyWarszawa

Przewiń do góry