Rozmowy o rewitalizacji i akcja sadzenia kwiatów na placu przy stacji PKP Włochy

18 października 2014 r. nasze Stowarzyszenie zorganizowało konferencję „Jak ocalić Miasto Ogród Włochy?” i akcję sadzenia kwiatów na placu przy stacji PKP Włochy.  

Wśród gości konferencji był m.in. Artur Zadroziński ze Stowarzyszenia „Miasto Moje A w Nim”, który opowiedział o tym jak mieszkańcy mogą wpływać na estetykę miasta. Renata Putkowska z Fundacji Sendzimira zaprezentowała projekt „Mój jest ten kawałek parku”, w ramach którego mieszkańcy Jaworzna zaangażowali się w zagospodarowanie zaniedbanych terenów zielonych w swoim mieście.

Analizowaliśmy też ciekawy przykład przekształcenia dworca w Rumi w „Stację Kultura”. Sporo miejsca poświęciliśmy kwestii planów miejscowych we Włochach, w tym zwłaszcza planowi „Tynkarska”, którego zapisy rozstrzygną o tym jak w przyszłości będzie wyglądał plac przy stacji PKP.

Po konferencji udaliśmy się na skwer przy dworcu. Wspólnie z mieszkańcami posadziliśmy tam cebulki tulipanów, które mamy nadzieję będą cieszyć nas swoimi kolorami na wiosnę.

Akcję traktujemy jako symboliczny wkład mieszkańców w kształtowanie tej przestrzeni. Wciąż liczymy na to, że uda się ją przekształcić w prawdziwą wizytówkę Miasta Ogrodu Włochy. Zachęcamy do obejrzenia relacji w Kurierze Warszawskim: http://www.tvp.pl/warszawa/informacyjne/telewizyjny-kurier-warszawski/wideo/18102014/17297722

Dziękujemy serdecznie mieszkańcom i naszym gościom za udział!

Organizacja konferencji i akcji sadzenia kwiatów była możliwa dzięki dotacji z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Przewiń do góry