Sąsiedzi sadzą zieleń

Z okazji finału Warszawskiego Dnia Sąsiada 27 maja o godz. 11 na ul. Świerszcza odbędzie się akcja sadzenia zieleni przez mieszkańców Włoch. To wspólne przedsięwzięcie Stowarzyszenia Sąsiedzkie Włochy oraz nieformalnej inicjatywy Sąsiedzi Sąsiadom we Włochach.

Projekt „Sąsiedzi sadzą zieleń we Włochach” realizowany jest w ramach narzędzia inicjatywy lokalnej. Partnerem działań jest Zarząd Oczyszczania Miasta oraz Urząd Dzielnicy Włochy.

Mieszkańcy Włoch, którzy chcą wziąć udział w nasadzeniach drzew i krzewów wzdłuż ulicy Świerszcza, spotykają się w Parku Kombatantów obok przejścia podziemnego PKP w sobotę 27 maja o godzinie 11:00. Na miejscu będą na nich czekali organizatorzy, sadzonki roślin, sprzęt ogrodniczy, woda do podlewania, a także fachowcy z Zarządu Oczyszczania Miasta i włochowskiej firmy ogrodniczej Bluebell, która postanowiła wesprzeć inicjatywę wiedzą swoich specjalistów.
W ramach akcji mieszkańcy posadzą drzewa wiśni oraz krzewy lilaka pospolitego. Kwitnąca zieleń została dobrana w nawiązaniu do tożsamości i historii Miasta Ogrodu Włochy. Ozdobi ona ulicę Świerszcza w miejscach mijanych codziennie przez wielu mieszkańców i widzianych z okien przejeżdżających pociągów.

Przewiń do góry