Śniadanie Sąsiedzkie: spotkanie z architekt m.st. Warszawy Marleną Happach

Za nami kolejne spotkanie w ramach naszego cyklu Sąsiedzkich Śniadań. 21 września naszym gościem była dyrektor Marlena Happach oraz Renata Turek z Biura Architektury m.st. Warszawy.

Wśród tematów, które omawialiśmy była m.in. kwestia planu miejscowego dla placu przy stacji PKP Włochy, budowa parku na końcu ul. ks. Chrościckiego, problem chaotycznych inwestycji pośród niskiej zabudowy Starych i Nowych Włoch.

Niestety wciąż brakuje przełomu ws. planu, który pomógłby uporządkować otoczenie włochowskiej stacji, ale z dobrych wieści: do połowy października powinna zostać przygotowana uchwała ws. zmiany planu miejscowego, tak by zmienić przeznaczenie działki na końcu ul .ks. Chrościckiego na tereny zielone zamiast zabudowy wielorodzinnej. Wnosili o to mieszkańcy w swojej petycji z 2018 roku.

Dziękujemy Wam za liczne przybycie, a restauracji Tre Orsi za wspaniałą gościnę!

Kolejne śniadanie odbędzie się już w sobotę 28.09 o godz. 10:00 w MALu na ul. Rejonowej 6/8. Będziemy rozmawiać o miastach ogrodach na świecie i o rozwiązaniach, które moglibyśmy zastosować we Włochach.

Organizacja śniadań odbywa się w ramach cyklu Kulturalnych Śniadań Sąsiedzkich dofinansowanego ze środków m.st. Warszawy Dzielnicy Włochy.

Przewiń do góry