Stare tablice kierunkowe już wkrótce wrócą na włochowską stację

Przy okazji remontu linii 447 stale monitorujemy kwestię przywrócenia na włochowskiej stacji m.in. starych tablic kierunkowych i odtworzenia modernistycznych płytek.

Jeszcze zanim ruszył remont wnioskowaliśmy do PKP PLK o szczególną dbałość o te włochowskie detale architektoniczne, które od dziesiątek lat stanowią ważny element przejścia podziemnego pod naszą stacją. Znając niestety realia remontów, na wszelki wypadek na każdym etapie składaliśmy pisma i zapytania mające na celu zabezpieczenie tych cennych pamiątek. Również na ostatnim spotkaniu, które odbyliśmy 30 lipca 2018 r. z przedstawicielami PKP PLK oraz wykonawcą remontu otrzymaliśmy zapewnienie, że stare tablice kierunkowe już wkrótce powrócą na włochowską stację. W przejściu podziemnym zostaną ponadto odtworzone modernistyczne przedwojenne płytki, które zostały dobrane przez wykonawcę pod nadzorem Konserwatora Zabytków.

Oprócz tego intensywnie działamy na rzecz wyeksponowania zabytkowego rozkładu jazdy odkrytego podczas remontu w 2014 roku, który także już wkrótce ma stać się stałym elementem krajobrazu naszej włochowskiej stacji. Więcej informacji o zabytkowym rozkładzie jazdy TUTAJ. 

Przewiń do góry