Stojaki rowerowe we Włochach – jakie lokalizacje?

We wrześniu 2012 roku oraz w lutym 2013 roku zarząd naszego Stowarzyszenia wystąpił do Zarządu Dzielnicy o ustawienie w przestrzeni publicznej Włoch stojaków rowerowych dla rowerów prywatnych.

W lutym 2013 wśród lokalizacji wymienialiśmy Bibliotekę przy ul. J. Chrościckiego, gdzie dotychczas były stare stojaki tzw. wyrwikółka, park przy stawach Koziorożca,  Dom Kultury na Chrobrego, OSiR na Gładkiej, Fort Włochy, przychodnie zdrowia.

W kwietniu br. Zespół Infrastruktury Dzielnicy Włochy przesłał nam odpowiedzi, z których wynikało że Urząd porozsyłał nasz wniosek do innych. I tak :

a) zdaniem Wydziału Ochrony Środowiska można by ustawić stojaki na skwerze przy ul. Koziorożca, na Forcie Włochy montaż stojaków byłby teraz niewskazany, a przy Bibliotece stojaki są wystarczające
b) Dom Kultury we Włochach chętnie przyjmie stojaki,
c) Dyrektor OSiR nie widzi potrzeby stojaków, bo potrzeby prywatnych rowerzystów są tam zaspokojone.
d) Dyrektor  Samodzielnego Publicznego Zakładu Lecznictwa Otwartego (PZLO) napisała do urzędu, że w budżecie  nie posiada środków na sfinansowanie stojaków rowerowych dla mieszkańców.

W związku z przekazaniem Dzielnicy przez ZTM 100 stojaków rowerowych oraz naszych wniosków skierowanych do ZDM i ZTM, wystąpiliśmy do Zarządu z wnioskiem o spotkanie w celu podjęcia ostatecznych decyzji.

Przewiń do góry