Warszawskie Centra Lokalne we Włochach jeszcze nie teraz

Z niecierpliwością i dużą nadzieją oczekiwalismy rekomendacji Oddziału Warszawskiego SARP dla Prezydent Warszawy dotyczących lokalizacji pierwszych pilotażowych 10 takich centrów. Stowarzyszenie Sąsiedzkie Włochy złożyło bowiem wnioski na lokalizację takiego centrum w okolicy dworca PKP Warszawa Włochy lub na terenie tzw. ogrodów kosmosu. Wiele takich sugestii znaleźliśmy też w ankietach o włochowskich skwerach miejskich. W dniu 30 września w obecności Prezydent Warszawy i wiceprezydenta Michała Olszewskiego OW SARP ogłosił swoje rekomendacje.

Niestety Włochy nie znalazły się w tej pierwszej dziesiątce chociaż według otrzymanych na spotkaniu wyjaśnień od urbanistów i wiceprezydenta obie lokalizacje zasługują na urządzenie tam takiego centrum. Zdaniem wiceprezydenta Michała Olszewskiego przeszkodą zaplanowania szybkiej realizacji są: w przypadku dworca – duża część terenu nie należąca do miasta, a w przypadku ogrodów kosmosu – dynamiczne przemiany inwestycyjne (budowa muzeum kolejnictwa i zabudowa mieszkaniowa na Odolanach) które skłaniają do odłożenia w czasie planu urządzenia tego terenu.
No cóż, na wiosnę rozpocznie sie kolejna runda, więc jeśli starczy nam sił znów upomnimy się o historyczne miasto ogród Włochy.

Przewiń do góry