Włochowskie Skwery Miejskie – działania bieżące

Projekt Włochowskich Skwerów Miejskich zainicjowaliśmy w kwietniu tego roku. Niestety dotychczas nie udało się zacieśnić współpracy Stowarzyszenia z Zarządem Dzielnicy, o co usilnie zabiegaliśmy.

Niemniej w Głosie Stolicy pojawiła się już informacja o planowanym „przez Zarząd Dzielnicy” urządzeniu parku na działce przy ul. Sympatycznej. Liczymy zatem, że determinacja działań Stowarzyszenia doprowadzi do realizacji zainicjowanego przez mieszkańców Włoch projektu.

Jako pierwszy skwer przyuliczny zgłosiliśmy działkę przy Naukowej 49/51, na której ze względu na jej status własnościowy i prawny skwer może być najszybciej zrealizowany. Tę działkę zgłosiliśmy również do Prezydent Warszawy pod lokalizację siłowni zewnętrznej, które mają powstać we wszystkich dzielnicach jeszcze w tym roku. Jednocześnie złożyliśmy w urzędzie wszystkie wymagane dane niezbędne do zarezerwowania środków finansowych w przyszłorocznym budżecie celem pełnej realizacji tego skweru w 2014 roku.  We wrześniu odbędzie się kolejne spotkanie w tej sprawie.

Przewiń do góry